Wpis z mikrobloga

Bardzo mocna wypowiedź Janka Śpiewaka o tym skąd się biorą miliony banksterów takich jak Mateusz Morawiecki i jemu podobnych.
Dla osób które mają kredyty hipoteczne lub mają zamiar wziąć, powinno trafić w szczególności.

#antykapitalizm #ekonomia #kredythipoteczny #morawiecki

Ile Mati wziął w łapę od jego przyjaciół banksterów za podwyżkę stóp?

  • Dużo 12.7% (10)
  • Bardzo dużo 30.4% (24)
  • Zrobił to za darmo bo kocha banksterów 31.6% (25)
  • Zrobił to za darmo bo nienawidzi kredytobiorców 25.3% (20)

Oddanych głosów: 79

M_xxx - Bardzo mocna wypowiedź Janka Śpiewaka o tym skąd się biorą miliony banksterów...
  • 34
  • Odpowiedz
@PanBulibu: widzę ze chyba chciałbyś ustawa znieść ubustwo. W hipotetycznej sytuacji gdy stopy są 0 % albo zbliżone i mamy jakaś „gwarancje” tego ze nie wzrosną. To ludzie bardziej zamożni niż Ty dalej będą bardziej zamożni. Gdyby każdy wiedział ze nie ma ryzyka, to byś i tak nie kupił mieszkania, bo bogatsze osoby by wszystko wykupiły
  • Odpowiedz
@PanBulibu:

>W tej chwili już, mając 6% (wibor + marża) spłacę dwukrotnie więcej odsetek niż wziąłem kapitału, bardzo to uczciwe ( ͡ ͜ʖ ͡)


A dodatkowo jestes zlodziejem okradającym oszczedzajacych.

* nie wiem w jaki sposob, ale jest to powtarzane jak mantra. Nikt nie chcial zglosic przestepstwa na policje. A jest to przeciez karane. Chcialem rownież aby dali ewentualne potwierdzenie przelewu na moje konto, bo
  • Odpowiedz
A dodatkowo jestes zlodziejem okradającym oszczedzajacych.


@emil-hogan: Nie czuję się złodziejem. Pracuję, płacę podatki, nie głosowałem na PiS, jedyny kredyt jaki mam to hipoteka bo zwyczajnie, po ludzku chcę mieć gdzie mieszkać i zostawić coś swoim dzieciom. Moja siostra w Niemczech ma już kosmicznie wysokie oprocentowanie hipoteki 1,05% i tam uważa się, że to bardzo wysoko (ludzie postrzegają to jako jawne łupienie klientów).

Uczciwie współczuję ludziom, których oszczędności tracą na
  • Odpowiedz
@saviola7: wynajem podpisujesz na stałą opłatę, na jakiś czas, lub czas nieokreślony, z okresem wypowiedzenia. To znaczy, że jeśli opłata za wynajem wzrośnie ponad twoje możliwości, masz na przykład 3 miesiące na znalezienie innego lokum. Kredyt hipoteczny jest obarczony ryzykiem, że zostaniesz z "ręką w nocniku" jeśli nie będzie cię stać na spłacanie go. Osoby podejmujące ryzyko, teraz płaczą że się przeliczyły.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: odnośnie mojego "oskarstwa" powiem tyle: wiele zawdzięczam ludziom których spotkałem, niektórym to że nauczyli mnie by nie ufać zbytnio innym i liczyć tylko na siebie. Jako dwudziestolatek mieszkałem prawie 2 lata w przyczepie kempingowej, mogę powiedzieć że na to co mam zapracowałem sam. To nie moja wina, że nie każdego stać na takie mieszkanie jakie sobie wymarzył, taka jest rzeczywistość i zawsze taka była. Jak ktoś ma kredyt mieszkaniowy
  • Odpowiedz
@M_xxx: Nie. Chcieliście iść na skróty, rozumiem to, każdy by chciał mieć łatwo. Ten skrót jest obarczony ryzykiem, z resztą podobna sytuacja była z "frankowcami". Wiem, część z nich miała niedozwolone zapisy w umowach i WIBOR pacnie tym samym, jednak tutaj jest ta różnica, że system naliczania WIBOR był znany od początku i nikt nie może się tłumaczyć, że nie doczytał drobnego druczku. Nie pykło i teraz jest płacz. Reasumując,
  • Odpowiedz
Ten skrót jest obarczony ryzykiem


@MEKORRO: Właśnie czas najwyższe żeby politycy zaczęli zwalać ryzyko na kapitalistów, a nie na bidoków ktorzy starają się uciółać na dach nad głową.

że system naliczania WIBOR był znany od
  • Odpowiedz
zakładam, że podpisując umowę wiążącą cię finansowo na kilkadziesiąt lat, zapoznałeś się z jej warunkami.


@MEKORRO: Zapoznałem się też z tym co ma do zaoferowania PiS, jak i cała prawica i uważam że trzeba ich #!$%@?ć na zbity pysk. Przy najbliższych wyborach.

Odpowiedz sobie teraz na zajebiście ważne pytanie: czy jesteś debilem?


@MEKORRO: Odpowiedź brzmi: masz czarnolistę. Ostrzegałem cię wcześniej kucu.
  • Odpowiedz