Wpis z mikrobloga

Bardzo mocna wypowiedź Janka Śpiewaka o tym skąd się biorą miliony banksterów takich jak Mateusz Morawiecki i jemu podobnych.
Dla osób które mają kredyty hipoteczne lub mają zamiar wziąć, powinno trafić w szczególności.

#antykapitalizm #ekonomia #kredythipoteczny #morawiecki

Ile Mati wziął w łapę od jego przyjaciół banksterów za podwyżkę stóp?

  • Dużo 12.7% (10)
  • Bardzo dużo 30.4% (24)
  • Zrobił to za darmo bo kocha banksterów 31.6% (25)
  • Zrobił to za darmo bo nienawidzi kredytobiorców 25.3% (20)

Oddanych głosów: 79

M_xxx - Bardzo mocna wypowiedź Janka Śpiewaka o tym skąd się biorą miliony banksterów...
  • 34
  • Odpowiedz
@M_xxx: co to za sranie w banie? Kredyciarze napompowali balon nieruchomości, biorąc kredyty na które ich nie stać, a teraz płaczą, że ich nie stać na kredyty których nabrali. WON!
  • Odpowiedz
@MEKORRO: No właśnie brali kredyty o niższym oprocentowaniu, po czym rząd postanowił decyzją znieść ubóstwo i wprowadzić jeszcze większe ubóstwo, podnosząc im oprocentowanie, tym samym zmuszając do odprowadzania więcej pieniędzy od tych ludzi których nie było stać na kupno mieszkania za gotówkę (czyli tych którzy wzięli kredyty) do kapitalistów z banków.
  • Odpowiedz
biorąc kredyty na które ich nie stać


@MEKORRO: albo jesteś totalnie bezczelny albo zbyt głupi żeby zrozumieć, że przeciętny Polski pracownik wszystko musi brać na kredyt bo nie stać go na kupienie nawet robota kuchennego za gotówkę z pensji bo dostaje jałmużnę zamiast wynagrodzenia.

...no, ale co o życiu może wiedzieć ktoś kto ma oszczędności bo sam pewnie nie płaci uczciwie pracownikom albo jest oskarkiem, który dostał mieszkanie od
  • Odpowiedz
@MEKORRO: No właśnie nie rozumiesz. Oni braki kredyty w których mieli wyliczoną ratę i taką sobie płacili, wg danego oprocentowania, a rząd z dupska kazał im płacić więcej, pod pretekstem "walki z drożyzną",
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Skoro trzeba było brać kredyt, to można było wziąć mniejszy. Ale tak działa owczy pęd i strach przed uciekającym pociągiem. Nikt im pistoletu do głowy nie przykładał, co nie zmienia faktu, że ich pięknie wydymali.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: > Mniejszy? Wziąłem najmniejszy jaki się dało, gdzie mam mieszkać twoim zdaniem?

w wynajętym mieszkaniu. Nie stać Cię na posiadanie nieruchomości na własność. Przykro mi, ale takie są realia.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: > Mniejszy? Wziąłem najmniejszy jaki się dało, gdzie mam mieszkać twoim zdaniem?

w wynajętym mieszkaniu.


@MEKORRO: czyli jesteś oskarkiem żyjącym z wyzyskiwania innych - właśnie dlatego w Polsce jest tak źle bo tacy ludzie kształtują gospodarkę. Będziesz gnoił ludzi na kredytach bo zwyczajnie ci się to opłaca.
  • Odpowiedz
@MEKORRO: No właśnie gdyby mieli kredyty ze stałym oprocentowanie to by tak nie było.
Chodzi o to że wbrew temu co mówisz, mieli ze zmiennym, co rząd wykorzystał na ich niekorzyść, a na korzyść bankierów.
Wygląda na to że nie obejrzałeś filmu a komentujesz. Za takie rzeczy, jak i ad personam polegające o nakłanianiu do samobójstwa możesz dostać czarnolistę.
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Liberałowie tak mają. Najpierw ci powiedzą "zmień pracę i weź kredyt", a jak weźmiesz kredyt to ci powiedzą że trzeba było nie brać kredytu.
Generalnie udzielą ci setki rad ale w sumie to nigdy nie ma sensu, poza tym że masz być #!$%@? i tyle.
  • Odpowiedz
@M_xxx: najgorsze jest to, że banki w PL mają totalny monopol - nie mogłem wziąć kredytu na stałej stopie, nie mogłem negocjować warunków, umowa jest skonstruowana tak że bank może zmieniać warunki bez zgody kredytobiorcy (jasne, możesz wypowiedzieć ale musisz spłacić kapitał i odsetki w 7 dni), oprocentowanie jest ustalane w sposób całkowicie niejawny i nikt nie wie jak to jest obliczane (WIBORx) i nie można tego w żaden sposób
  • Odpowiedz
jak przestudiowałem te warunki i liczby to się włos na głowie jeży.


@M_xxx: W tej chwili już, mając 6% (wibor + marża) spłacę dwukrotnie więcej odsetek niż wziąłem kapitału, bardzo to uczciwe ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PanBulibu: Lichwa i tyle.

W Biblii pisze że lichwa jest zła. Ale jakoś nasi wielcy katolicy w polityce tacy jak Braun jakoś z lichwą walczyć nie chcą, za to zajęci są walką z pomocą dla uchodźców.
  • Odpowiedz
Korwin zaś mówi że "zysk bierze się z ryzyka". Tylko zapomina powiedzieć że zysk kapitalistów bierze się z ryzyka tych biedaków na dole.
  • Odpowiedz
w wynajętym mieszkaniu. Nie stać Cię na posiadanie nieruchomości na własność.


@MEKORRO: () Jak nie stać na posiadanie, to na wynajem tym bardziej. Wynajem jest droższy.
  • Odpowiedz