Wpis z mikrobloga

@marcelus: zerknąłeś przynajmniej w treść artykułu?

Żołnierze tną na ogniska drzewo z prywatnych działek, a z podwórek znika już poskładany opał


Z kolei z Wydziału Prasowego Centrum Operacyjnego MON otrzymaliśmy odpowiedź: „Obecnie sprawę rzekomej nielegalnej wycinki i kradzieży drewna z prywatnej posesji w gm. Gródek bada Wydział Żandarmerii Wojskowej w Białymstoku".
  • Odpowiedz
Żołnierze tną na ogniska drzewo z prywatnych działek, a z podwórek znika już poskładany opał


@Ernest_: jeszcze raz napisze, bo widzę ze nie zrozumiałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co wojsko miałoby kraść drewno (°° ?
  • Odpowiedz
@marcelus: O, ruskomirzanin. Rozumiem, że masz w d...,, czy faktycznie kradną, grunt to opluć tego, kto o tym mówi, bo #muremzamundure

No to popatrz sobie na Rosję, jakie taka postawa przynosi efekty. No słabe. I to nie tylko w kwestii wolności i kultury, ale i jakości armii.

Jako że sądzę, że jeśli istotnie kradną, to nie dlatego, by sprzedać na wódkę, ale by mieć opał. Co oznacza, że
  • Odpowiedz
  • 9
@Andreth chyba cię posrało że porownujesz popieranie inwazji na inny kraj, z pisaniem paszkwili o tym że żołnierze polscy to są złodzieje.

Poza tym cały artykuł oparty jest na insynuuacjach, jedynym twardym faktem jest to jest jedna taka sprawa w ŻW, jedna k---a
  • Odpowiedz
@marcelus: Ty umiesz czytac w ogóle? W artykule jest napisane, ze:

Żołnierze tną na ogniska drzewo z prywatnych działek, a z podwórek znika już poskładany opał

Zwyczajnie bałagan w wojsku powoduje, ze wojacy sami organizują sobie opał na ogniska, które rozpalają aby się przy nich ogrzewać przy okazji patroli na granicy. Żaden trep nie ogarnał żeby się z lasami państwowymi dogadać co by lesniczy troche drewna podrzucił.
  • Odpowiedz
odpowiedziałem ci w cytowanym przez ciebie zdaniu. nie wiem jak inaczej miałbym ci to wytłumaczyć


@Ernest_: ok, to rozszerze pytanie bo widzę że inny poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po co wojsko pali ogniska kradzionym drewnem (°°
  • Odpowiedz
Po co wojsko pali ogniska kradzionym drewnem


@Nabuhodozur: Palą ogniska bo im zimno i się przy nich ogrzewają w czasie patroli. Kradzionym drewnem, bo prosty chłop w wojsku nie ogarnia albo ma w dupie więc wziął drewno które miał pod ręką bez zbyteczngo wnikania. A tzw "trepy", czyli dowództwo niższego szczebla nie ogarnęło zeby im skombinowac opał na legalu, np z lasów państwowych, bo skoro szweje sobie poradziły znaczy że
  • Odpowiedz
@mojnicknawykopie: moja dusza jest zimna jak lód proszę pana. chyba mnie z kimś pomyliłeś, bo nic niecnego o polskich żołnierzach nie napisałem a jedynie cytowałem tekst zawarty w artykule.

co więcej, szanuję ich prace na granicy, ale nie uważam że potencjalne braki w organizacji i zasobach należy ukrywać czy przemilczać. wywołuje to tylko niepotrzebne napięcie pomiędzy mieszkańcami i rodzi inne patologie. taki artykuł może działać tylko na korzyść szeregowych żołnierzy, sprawa powinna zostać wyjaśniona i ewentualne braki w zaopatrzeniu uzupełnione.

oczywiście rozmawiamy o hipotetycznej sytuacji, co wyraźnie zaznaczone jest w
  • Odpowiedz