Wpis z mikrobloga

Co z tymi p0lkami, to powoli chyba rozumiem co wyk0pki piszą.

tldr


Zadzwoniła do mnie mama i tak sobie rozmawiałyśmy i mówiłam, że z niebieskim i kilkoma innymi osobami zrobiliśmy 1 dużą paczkę żywnościową + daliśmy jakieś ubrania i pluszaki i zawieźliśmy to do ośrodka, który przyjął Ukrainki.
Mama podchwyciła temat i mówi, że ma trochę ubranek po mojej siostrze, z których wyrosła lub zwyczajnie nie nosi, bo dostała od rodziny, a jej się kompletnie nie podobają. Że bawiła się w wystawianie na olx, ale nie chce jej się bawić z bucikami za 20zł i może te rzeczy po prostu oddać na ten cel - też chce pomóc. Ale kompletnie nie wie gdzie to może zanieść, ani jak się do tego zabrać (albo jej się nie chciało i szukała jelenia ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Mówię, że zaraz napiszę na fb i pewnie ktoś się znajdzie, kto z domu zabierze te ubranka jeśli to wszystko spakuje.
No i faktycznie odzew był szybki i ubranka już znajdą swoich nowych właścicieli.

Ofc nie napisała tylko jedna osoba. Pic rel.
I oczywiście co złego w tym, że napisała, w końcu nie napisała nic roszczeniowego, ani nie była nie miła.
Ale kurcze, kto przegląda posty z grupy "Jakieś miasto dla Ukrainy" i pisze do autorki posta, która napisała, że chce oddać je dla uchodźców.

Nie twierdzę, że polskie dzieci są gorsze czy coś. Absolutnie nie. Ale rozróżniajmy sytuacje. Ukraińskie dzieci mają lub miały kochających rodziców i przyszłość jak każde inne dziecko, niestety przez chciwość pewnego (słowo nie cenzuralne) zostały tej spokojnej przyszłości pozbawione i one, ani ich rodzice nie mieli na to żadnego wpływu. Teraz są w obcym Państwie, bez niczego (bo nie mogli zabrać zbyt dużo z domu) i muszą sobie z tym radzić.
Gdzie w drugim narożniku jest matka p0lka, która nie walczy z wojną. Ojciec dzieci nie walczy na froncie, tylko gdzieś #!$%@?ł, albo coś. Narobić 6 dzieci to trzeba mieć faktycznie coś nie tak z głową jeśli nie potrafi się ich utrzymać na poziomie co najmniej dobrym (ani razu nie zapaliła jej się lampka - kurde nie mam za co utrzymać moich dzieci, może założe prezerwatywę, żeby nie mieć kolejnej gęby do wykarmienia?)

Nic jej nie odpisałam, bo nie chcę być niemiła, a jako przedstawicielka #antynatalizm czasami cisną mi się słowa na usta, których nie chcę wypowiadać. Że ktoś może przyzywać na świat kolejnego człowieka w tym smutnym świecie i nie może dać mu nawet minimum.
Ale co tam lepiej dalej się bzykać. Bóg dał dziecko to da na dziecko.
#ukraina #p0lka #tracewiarewludzi
Tyrande - Co z tymi p0lkami, to powoli chyba rozumiem co wyk0pki piszą.

tldr
SPOI...

źródło: comment_16478933428XsdMmtLXzY1TXojvHj46U.jpg

Pobierz
  • 3