Wpis z mikrobloga

to jest cena za jedną komunię. Jedną "imprezę" trwającą godzinę. Dlaczego z jednej imprezy ma iść kasa na całoroczny remont, pensje dla wszystkich pracowników?


@caslin: a dlaczego nie? Biedronka lub lidl potrafi sprzedawać produkty na granicy rentowności bo ściągają klientów, którzy "przy okazji" kupią coś wysoko marżowego. Rodzice przyprowadzą dziecko na komunię, a na mszę już niekoniecznie.
powiem tak, to skandal ale z drugiej strony jeśli rodzice chcą posyłać tam dzieci i płacić to ich sprawa że są goleni ja się tylko z nich śmieję


@death070: No nie do końca jest to ok. Również jestem zdania, że pieniądze są po to, żeby je wydać i już każdy ocenia co tam chce. W przypadku religii dochodzi dość mocne pranie mózgu - jak byłam się apostazować no to przede mną
@flumpy_bread jakich pracowników? U nas organista ma swoje stawki, chcesz pogrzeb i organistę? Plac księdzu i osobno organiście żeby zagrał łaskawie, to samo ślubu się dotyczy. Kościelny tak samo, chcesz ubrać kościół to rób to sam a kościelnemu zapłać żeby kościół otwarl.
I myślisz, że kuria coś z tym zrobi?


@Oolie: znam sytuacje, w których kuria zareagowała, w tym przypadku się nie dowiem, bo jedyne co dostałem to wpis gniewnego antyklerykała bez żadnego dowodu ani konkretu
powiem tak, to skandal


@death070: To żaden skandal. Ich interes, ich zasady. To jest dobrowolne uczestnictwo.

są goleni ja się


To są śmieszne postrzyżyny, przy brutalnym golensku dupska przez naszych ukochanych, państwowych komuszkach.
@flumpy_bread
Może I wymienione przez Ciebie osoby mają UoP z parafii ale tak jak pisze @nors ja znam 3, 4 parafie, w których coś załatwiałem i zawsze organista, kościelny mieli płatne dodatkowo przy okazji ślubów i pogrzebów.
powiem tak, to skandal ale z drugiej strony jeśli rodzice chcą posyłać tam dzieci i płacić to ich sprawa że są goleni ja się tylko z nich śmieję


@death070: Ogólnie się z Tobą zgadzam, ale zależy gdzie kto żyje, jakie otoczenie. Za czasów mojej podstawowki w malym miescie dziecko, które nie poszłoby do komunii, miałoby przesrane u innych dzieci i nauczycieli (silne powiązanie szkoły z kościołem, wręcz sasiedztwo - kosciol byl