Wpis z mikrobloga

Skończyłem Dying Light 2

Właściwie to grę ukończyłem już jakiś czas temu ale dopiero teraz dobiłem platynę.
Pierwsza część bardzo mi się podobała, mogę się chyba nazywać fanem serii. Na 2 część czekałem sporo, do tego doszły przesunięcia, informacje o zmianach w reżyserii gry też nie nastawiały pozytywnie.

Przyszedł w końcu dzień premiery, kupiłem pudełko i bawiłem się na prawdę na prawdę świetnie.
Nie liczyłem w tej grze na porywającą fabułę tylko coś na poziomie pierwszej części. no i właściwie się nie zawiodłem - ta jest do bólu przeciętna. Niektóre zadania główne są faktycznie fajne i wciągające ale trafiają się też po prostu infantylne czy po prostu głupie. Podobnie mają się sprawy z zadaniami pobocznymi - są interesujące, są totalnie obojętne ale niestety sporo jest po prostu totalnie płytkich fabularnie zadań.
Podobnie jest z bohaterami - Ci są po prostu przeciętni. Jeśli mówimy o głównym bohaterze, dla mnie zdecydowanie lepszy był Kyle Crane czyli postać z pierwszej części. Aiden jest taki jakiś żaden i od każdego dostaje w łeb ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nastawiałem się jednak na świetny gameplay i tutaj jest lepiej niż zakładałem. Techland wziął to co było w poprzedniej części, udoskonalił, do tego dodał inne mechaniki + lot paralotnią i wszystko wyszło fenomenalnie. Praktycznie nie używałem szybkiej podróży bo sporą frajdę sprawiało mi po prostu bieganie/latanie przez miasto. O ile na początku gry nie można zrobić za wiele bo ogranicza nas wytrzymałość to już w środku gry możemy pozwolić sobie na bardzo dużo cały czas płynnie się przemierzając po świecie.

Muzyka świetna, szczególnie ta przy pościgach jak i samym pokonywaniu świata. Polski dubbing - no tak średnio bym powiedział ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niektóre głosy bardzo fajnie dopasowane ale niestety spora większość jest bardzo słaba/średnio dopasowana.

Graficznie jest przeciętnie. Grałem na PS5, z ciekawości odpaliłem tryb rozdzielczości i oprócz tego że jest świetna rozdzielczość (4K), to ten tryb jest nie grywalny. Niby ma to 30 klatek ale człowiek czuje że jest zdecydowanie mniej. W tak dynamicznym tytule nie do przyjęcie jest grać w przy tylu klatkach.
Następnie mamy tryb jakości - (FHD + RT) gdzie też gra działa w 30 klatkach, nie mamy 4k ale mamy inne bajery graficzne to dla mnie też ciekawostka.
Ostatnim opcją graficzną w jakiej grałem był tryb wydajności. FullHD i 60 klatek. Świetna płynność, a graficznie przeciętniak. Choć i tak jest teraz lepiej niż przy premierze, bo teraz można wyłączyć rozmycie dalszych tekstur na budynkach itp, przez co jest trochę ostrzej. Liczę na to że Techalnd ulepszy ten tryb i pozwoli odpalić DL2 w 60klatkach przy 1440p.
Z większymi bugami na szczęście się nie spotkałem. Raz mnie wystrzeliło wysoko nad mapę co skończyło się zgonem.

Platyna - większość trofek jest przyjemna i bezproblemowa ALE są wyjątki.
Pierwszy wyjątek to 2 trofea związane ze zbieractwem. Trzeba zdobyć wszystkie nagrania audio oraz wszystkie dokumenty/wpisy. Te można pominąć i jedyną opcją jest ratowanie się grą online z kimś kto jest na takim etapie że dana znajdźka nie jest jeszcze niezdobywalna. W ten sposób musiałem zdobyć kilka znajdźek.
Są też 3 dokumenty, które można znaleźć tylko i wyłącznie w lokalizacji, która występuję w prologu gry. Potem nie ma dostępu do tych miejsc (nawet w trybie online z kimś innym) i jeśli nie podniesiemy wspomnianych rzeczy - trzeba grać od nowa.
W ogóle nie jestem fanem takich trofek gdzie trzeba zebrać 100% danych rzeczy. O wiele lepszym rozwiązaniem byłoby wymaganie zebrania np. 80% czy 90% znajdźek.
Drugi wyjątek to jedno z najgłupszych trofeów z jakimi się spotkałem - "Ultramarathon". Wymaga to od nas abyśmy pokonali naszym bohaterem 960km. Problem w tym że liczy się tylko i wyłącznie droga pokonana pieszo, co za tym idzie - tam gdzie podróżowaliśmy paralotnią możemy sobie ten czas i odległość wyrzucić do kosza.
Czy 960km to dużo?
Powiem tak - grę ukończyłem praktycznie na 100%, więc spory dystans pokonałem.
Co musiałem jeszcze zrobić aby wbić to trofeum? COŚ TAKIEGO ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na jakieś 48 godzin ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
DRAMAT
Za takie trofea, należy się chłosta.

Czekam teraz na fabularne DLC, jestem ciekaw co zaproponuje w nich Techland.

Jako fan daje 8/10, natomiast sama gra zasługuje na solidne 7/10.

P.S.
Noc była o wiele niebezpieczniejsza w pierwszej części niż w drugiej.

#dyinglight2 #dyinglight #ps5 #gry
SpiderFYM - Skończyłem Dying Light 2

Właściwie to grę ukończyłem już jakiś czas te...

źródło: comment_1647551487YDqz9TXaxY8zNZzVKQObA9.jpg

Pobierz
  • 9
@SpiderFYM: Wow jak zrobiłeś platynę? Ile razy przechodziłes grę? Mówię tu o trofeum zebrania 1 miliona albo wymaksowania życia, staminy na raz? Skończyłem grę i nie mam wymaksowanego ani życia ani staminy bo rozdawałem w miarę po równo to muszę teraz 3 razy grę przejść - raz teraz przeszedłem, drugi raz wymaksowac stamine i trzeci raz maksujac życie? Trochę mi się wymiotować chce jak pomyśle o czymś takim wydaje się to
@SpiderFYM gram w coopie z trzema kumplami i niestety ilość bugów jest zaskakująco duża. Czasami nie można z kimś porozmawiać mimo że wszyscy stoimy koło danej postaci, wiszące w powietrzu odcięte głowy potworów, stwór mimo że nie ma już życia to dalej nas może zabijać, teleportujące się stwory i znikające w najmniej spodziewanych momentach, Barney podczas walki zapadł nam się pod pokój i nie dało się ukończyć misji, kilkukrotnie wyrzucało nas z
  • 1
@PancakeV gre przeszedlem raz. Jrsli chodzi o zucie/wytrzymalosc - trzeba posiłkować sie zapisaniem stanu gry, wymaksowaniu zycia, wgrani stanu gry i wymaksowaniu drugiej statystyki. Musisz miec "odlozone" troche inhibitorów.
Jesli chodzi o milion monet, tu nie chodzi o posiadanie miliona w jednym momencie, tylko jalby o obrocie jednego miliona. Jesli masz sporo drogich przedmiotoe, to idziesz docsprzedawcy, sprzedajesz wszystko co masz (po sprzedaniu nie wychodzisz z okienka kup/sprzedaj), nastepnie odmulujesz te rzeczy
@SpiderFYM: spojlery będą:

Robiłeś na 100% po ukończeniu wątku? Bo mi zostało sporo rzeczy które chciałem zrobić, ale przeszedłem wątek główny i odechciało mi się kompletnie bo po pierwsze dalej są efekty po bombardowaniu i ten dym cholernie #!$%@?. Plus rozwaliło fajne wieżowce. I się włączył level scalling, co już mi kompletnie odbiło ochotę :( Wrócę i przejdę jeszcze raz jak będzie new game+, i zatrzymam się fabularnie tam gdzie grappling
@SpiderFYM: w sensie platynki itp. Mi zostało sporo misji II, III (baba, gońcy), trochę znajdziek i chciałbym trochę trofeów - ale już nie mam funu z bitek w nocy kompletnie :( Bo to było właśnie piękno, że mimo wszystko byłem w stanie 1-2 te versatile #!$%@?ć jeśli miały 4-5 lvl, w tej nocy. Teraz na 9 to zwykle mnie biją a versatile wystarczy że podejdzie XD

Ja chciałem robić 100% i