Wpis z mikrobloga

@SzubiDubiDu: Może dla niektórych to będzie mała lekcja pokory. Nigdzie na świecie nie byli, a głowę zadzierają jakby kible ze złota mieli.

Tak samo odnosili się do nas nasi emigranci, którzy wyjechali w latach 80. Jeszcze niedawno potrafili się zapytać czy wysłać nam do Polski leki, bo pewnie nie mamy. Pokazywali drona chińskiego czy gówniane smartfony, jak my małpie zapalniczkę. Wieczna beka z Januszy wszystkich narodowości.
czyli ludzie biedni nie powinni pomagać bo są zbyt biedni i robią obciach?


@SzubiDubiDu: Źle mnie zrozumiałeś. Chodzi o ludzi, którzy myślą, że jak ktoś jest ze wschodu to jest automatycznie biedny, nie zna technologii itd. Jak my wyjeżdżaliśmy w latach 90, to pytali nas czy mamy samochody albo telewizory w Polsce. Widzę, że niektórym Polakom włączyło się podobne myślenie. xD
@SzubiDubiDu
@573188224813358837318 byłem we Lwowie parę lat temu. Normalne "miasto wojewódzkie" wszystko jak u nas. Żadnej przepaści nie widziałem. A jak ze stolicy ludzie to na pewno jeszcze bardziej bogaci. U mnie pod blokiem stoi fajna fura na.ukrainskich.blachach. sam bym chciał taką mieć. ( ͡º ͜ʖ͡º)ludzie niektórzy nie rozumieją że to tacy sami ludzie i większość na takim samym poziomie, ale w trosce o bezpieczeństwo wyjechali z