Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki z #kielce jest prośba! Potrzebny #wykopefekt dla uchodźców z #ukraina.

Przy Paderewskiego 49/51 jest punkt prowadzony przez wolontariuszy, gdzie przychodzą nasi Ukraińscy bracia którzy uciekają przed wojną. Mogą tam dostać artykuły pierwszej potrzeby.

Wolontariusze weryfikują uchodźców i sprawdzają czy przekroczyli oni granicę dopiero po #wojna (24.02) oraz sam widziałem, że są tam osoby naprawdę potrzebujące.

Jeśli macie czas i środki, będę bardzo wdzięczny za przekazanie do punktu brakujących na chwilę obecną: mąki, cukru, konserw, pasztetów, olejów masła, serów żółtych, topionych, herbaty, kaszy manny, kaszy gryczanej - tutaj potrzebna jest nieograniczona ilość (wczoraj zawiozłem tam m.in kilkaset opakowań kaszy gryczanej ok 11, a o 15 zostało 30 opakowań gdzie każdy dostawał po 1-2).

W drugiej kolejności potrzebne są artykuły szkolne: Zeszyty, długopisy, ołówki, zestawy kredek, plecaki (nowe i używane byle w dobrym stanie).

Punkt jest otwarty od 10-19. Dary można przywozić i wolontariusze pomogą rozpakować.

Wołam @MG78 jako naczelnego kieleckiego Mirka dla zasięgu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

FB: https://m.facebook.com/Paderewskiego-4951-102423509074542

Dzięki wszystkim pomagającym, j***ć putina, elo
  • 4
Od siebie dodam jeszcze, że niezależnie czy do tego punktu czy do jakiegoś innego to jeśli macie taką możliwość warto przywozić rzeczy w zbiorczych opakowaniach tj. zamiast po jednej rzeczy z różnych kategorii kupić tylko jeden produkt w większej ilości przez co bardzo ułatwi się sortowanie waszych darów co przy obecnej sytuacji i wyczerpującym się kapitale ludzkim jest bardzo istotne.

W zeszłym tygodniu byłem jako wolontariusz na punkcie przeładunkowym przy granicy i