Wpis z mikrobloga

Zrobiłem test antygenowy na #covid19 - moje objawy to delikatny kaszel, a kilka dni temu ból garła, który przemienił się w wodnisty katar. Ogólnie nic poważnego, no ale profilaktycznie zrobiłem. Niestety test nie wyszedł, bo po włożeniu patyczka do nosa podrażnił mnie i zacząłem kichać. Oczywiście przekręciłem nim tyle ile trzeba, no ale jak wyjąłem aż ociekał od smarków. Efekt był taki, że po wylaniu na płytkę po trzech sekundach pokazał mi wynik pozytywny. Niestety trudno traktować go poważnie, a generalnie to był Rossmanowy za 15 zł. Kusi mnie iść do apteki po lepszy, no ale boję się, że znów będzie to samo.

Pytanie:
a) Czy to możliwe, że ze względu na okoliczności testu wyszedł fałszywie dodatni?
b) Czy jest sens kupować drugi antygenowy?
c) Czy przeziębienie może zafałszowywać wynik testu?
d) Jak duże szanse, że serio mam covid i wspomniany test po sekundzie (a nie 15 minutach - jak w instrukcji) to obwieścił?

#koronawirus #pytaniedoeksperta #covid #zdrowie #medycyna #kiciochpyta
  • 8
@GoddamnElectric: Jeśli masz taką rozkmine to już po tobie. Daj sobie spokoj i nie zatruwaj ludziom zycia bo mozg zlasowany na amen a to jest nieodwracalne. Widze tez problemy z logicznym mysleniem i amnezje dotyczącą swiata sprzed 2019 roku.
Wezwij śmieciarke i zrobisz tym wiecej dobrego dla wszystkich niż opowiesci o przeziebieniu i szukaniu w nim celebryty-19.
d) Jak duże szanse, że serio mam covid i wspomniany test po sekundzie (a nie 15 minutach - jak w instrukcji) to obwieścił?


@GoddamnElectric: Właściwie na 99.99% masz COVID-19 jeśli pozytywny Ci wyszedł tak szybko. Ciekawi mnie jednak czemu zakładasz, że to coś innego?
@wrzesien: Ponieważ mój jedyny objaw to właściwie cieknący katar - żadnego osłabienia, gorączki. Ja mam kontakt z osobą starszą, więc jeśli chodzi o covid czasem zbyt panikuję z troski o innych, ale szczerze powiedziawszy ze wszystkich moich przeziębień od 2020 te chyba najmniej pasuje do opisu. A jeśli chodzi o szybki wynik - dopuszczałem możliwość, że być może jakiś inny czynnik (zwykła grypa, przeziębienie, zbyt dużo wydzieliny) wywołuje podobny efekt i