Wpis z mikrobloga

@jednakenergetyk: tak, tylko skad wiesz ze jego wycena przed covidem byla w miare wiarygodna, a nie napedzona falszywymi danymi gospodarczymi?

Dopiero po covidzie wyszly wybudowane miasta bez ani jednego mieszkanca. Co jezeli w innych sektorach jest tak samo, i caly ten mit potegi gospodarczej Chin to zwykla bajka?
@WiktorekS: podejmuje ryzyko, na tym polega giełda ( ͡° ͜ʖ ͡°). Kolega jest sceptykiem więc drąży dziurę w dupie zadając pytania na które nikt nie ma odpowiedzi, jak się dowiesz to napisz, chętnie się dowiem. W tym czasie zarobię 10-15%.
@WiktorekS: Akurat o miastach duchach można było oglądać dokumenty na Discovery już dobrych kilka lat temu, jak nie 10, także nie wiem skąd zaskoczenie. Że niby wallstreet nie miało tej świadomości?
@jednakenergetyk: nie, gielda polega na redukowaniu ryzyka. Skoro piszesz

zadając pytania na które nikt nie ma odpowiedzi

To znaczy ze wcale nie inwestujesz tylko uprawiasz hazard. Urosnie albo nie urosnie z niewiadomo jakiego powodu.

@zenitram: nigdy sie nie wglebialem w Chiny, bo nie mialem zamiaru tam inwestowac wlasnie z powodu braku rzetelnych danych.
Moze byc jak mowisz, ze byla to wczesniej znana informacja. Do mnie jako ulicy doszla przy evergrande
@WiktorekS: Dlatego nie chce mi się wierzyć, żeby takie coś miało wpływ na obecne ruchy. To nie są sensacje, które wychodzą nagle spod ziemi i powodują panikę. Moim zdaniem opcje są 2, albo niedługo pójdzie gruby news i wszystko się #!$%@? (a ci co mieli wiedzieć to wiedzieli co nie mati? :) ), albo po prostu amerykańcy chcą #!$%@?ć chińczykom i to jedna z ich gierek. Tak czy siak dowiemy się