Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, witacjie mirki!
Mam pytanie. Ostatnio niestety miałem wypadek i byłem pod wpływem alkoholu. Jestem całkiem młody i pierwszy raz mam taką sytuację, że zostałem skazany prawnie. Dostałem jakieś pokwitowanie, że zabierają mi prawo jazdy, jakieś papiery o postanowieniu i moich prawach ale póki co nie mam żadnych informacji na temat postępowania. I teraz moje pytanie - czy to normalne, że to tak długo trwa, ze nic, żadnego wezwania ani nic nie dostaję? Trochę się martwię, że powinienem się gdzieś udać czy coś ale pan policjant podczas przesłuchania nic takiego konkretnego nie mówił więc nic z tym nie robiłem. Minęło już 2 miesiące, czy to możliwe, że tak długo to trwa? (prawko dalej fizycznie posiadam)
#prawo #pytanie #pomocprawna #anonimowemirkowyznania #kierowcy #prawojazdy #policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #622dd0d5a13ce6a222f4521e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
  • 16
  • Odpowiedz
Mam pytanie. Ostatnio niestety miałem wypadek i byłem pod wpływem alkoholu. Jestem całkiem młody i pierwszy raz mam taką sytuację, że zostałem skazany prawnie. Dostałem jakieś pokwitowanie, że zabierają mi prawo jazdy, jakieś papiery o postanowieniu i moich prawach ale póki co nie mam żadnych informacji na temat postępowania. I teraz moje pytanie - czy to normalne, że to tak długo trwa, ze nic, żadnego wezwania ani nic nie dostaję? Trochę się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: skoro nie masz pojęcia co robić to może udasz się do adwokata? Jak Ci się auto psuje to też w nim w ciemno grzebiesz czy nie, bo boisz się, że coś spaprasz? Tu zamiast auta masz swoją przyszłość na kilka najbliższych lat do przodu... Ludzie no, ręce opadają.
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: Piłem.
I nigdy nie byłem taki #!$%@?, żeby wejść do auta pod wpływem.
Nawet jak mam jechać na drugi dzień, to proszę kogoś z rodziny albo idę z buta na komisariat, sobie dmuchnąć w alkomat.

Z kolegą jakoś 4 lata temu, zatrzymywaliśmy typa, który jechał #!$%@? w 3 dupy Hondą Prelude gdzieś o 2-3 w nocy.
Jechał od jednego krawężnika do drugiego.
Dobrze, że był na tyle pijany, że wyłączyła
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: A co ma picie alkoholu do tego, ze po spożyciu wsiadanie za kierownice jest idiotyzmem? Jeszcze jakby taki chlejus w razie wypadku zabił siebie to Ok, ale przeważnie w takich sytuacjach gina niewinni ludzie ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@kodecss: ale op nie prosił o ocenę swojego zachowania tylko poradę co w tej sytuacji zrobić. Już czasu nie cofnie, a to że zachował się nagannie to jest jasne i bez twoich komentarzy. Rozumiem wzburzenie, ale umoralnianie po fakcie już ma drugorzędne znaczenie.
  • Odpowiedz
@somskia: @kodecss: Jesteście na straconej pozycji, robienie głupich rzeczy po alkoholu to jest normalne i pospolite zachowanie, to nie jest coś co ktoś na wykopie wymyślił tylko tak się dzieje od lat, nie rozumiem jak można w ogóle podważać takie rzeczy i nie móc zrozumieć dlaczego tak się dzieje, samo ocenianie człowieka jako osoby przez to jak się zachowuje po alkoholu wskazuje na to że jest coś z wami nie
  • Odpowiedz
@Kouros: Następny, czy wy jesteście jakimiś botami? piszesz że człowiek po alkoholu który nie kontroluje ciała i umysłu "że czegoś nie powinien" przecież napisałem już że tutaj tkwi problem którego wy boty nie rozumiecie i nie możecie zrozumieć czym jest alkohol, jak działa i wpływa na organizm, picie alkoholu to rosyjska ruletka.
  • Odpowiedz
@ciasteczkowy_otwur: jakie ty brednie cieśniesz, jak ktoś traci świadomość po alkoholu to niech nie pije. Tym różnimy się od zwierząt, że powinniśmy umieć panować nad sobą jak ktoś pije i siada do samochodu to jest chodząca #!$%@?ą a nie mężczyzną. Można pić alkohol i bawić się wszystko jest dla ludzi, ale jak słyszę, że ktoś tłumaczy pijaków za kierownicą że robią to nieświadomie to walnął bym mu z liścia i powiedział
  • Odpowiedz
@sberatel: Kolejny XD tacy ludzie jak wy którzy nie przyjmują do wiadomości faktów muszą poczuć to na własnej skórze, zobaczysz to sam i wtedy przekonasz się na własnej skórze, to będzie ten jeden #!$%@? raz w twoim życiu kiedy coś zrobisz nie tak, jeden kieliszek za dużo, jedno piwko za dużo, zła godzina, zły humor, jakieś zdarzenie losowe i pyk. Już nie wspomnę że kogoś pierwszy raz za kółkiem po alkoholu
  • Odpowiedz
OP: @seniorwykopek: @bart0sz: @kodecss: @sberatel: @Kouros: Uprzedzam wszystkich zgromadzonych, że w wypadku uczestniczylem tylko i wyłącznie ja. Tłumaczyć się z prowadzenia pojazdu pod wpływem nie będę bo oczywistym jest, że źle postąpiłem i będę za to teraz karany. Jakieś próby wyzwisk proszę zachować dla siebie bo będę zgłaszał. Oby wam się nigdy nie przytrafiło mieć problemy z alkoholem i wypadek pod wpływem, tego wam życzę. :)
  • Odpowiedz
OP: @seniorwykopek: @bart0sz: @kodecss: @sberatel: @Kouros: Uprzedzam wszystkich zgromadzonych, że w wypadku uczestniczylem tylko i wyłącznie ja. Tłumaczyć się z prowadzenia pojazdu pod wpływem nie będę bo oczywistym jest, że źle postąpiłem i będę za to teraz karany. Jakieś próby wyzwisk proszę zachować dla siebie bo będę zgłaszał. Oby wam się nigdy nie przytrafiło mieć problemy z alkoholem i wypadek pod wpływem, tego wam życzę. :)
  • Odpowiedz