Wpis z mikrobloga

Może ktoś doradzić co robię nie tak? Jest takie API: https://restful-booker.herokuapp.com/apidoc/index.html#api-Booking-DeleteBooking - mogę bez problemu zrobić POST czy GET za pomocą Postmana, ale mam problem z DELETE (czy PUT aby uaktualnić zasób). Dodaję do HEADER to Cookie to Authorisation, próbowałem też się bawić przez zakładkę Authorization, ale nadal mam błąd 403 (Forbidden).

Wiem, że API czyszczone jest co 10min, ale przed wysłaniem DELETE upewniam się czy dane ID dalej istnieje. Może ktoś sprawdzić, czy też tak ma, czy faktycznie coś pomijam? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#postman #testowanieoprogramowania
  • 7
@imo0mfg: Ten token podany w przykładzie z DELETE to nie jest istniejący token w bazie danych, tylko przykładowy token. Żeby dostać swój token musisz go wygenerować zapytaniem POST na Auth - CreateToken. W zwrotce dostaniesz np. {"token":"2acb4a53bd8b2aa"} i to jego musisz załączyć w nagłówku. Tak nawiasem mówiąc to trochę dziwne to API. CreateBooking też powinno wymagać tokenu żeby user który stworzył zasób mógł go usunąć, a nie każdy który się zaloguje
@nowa_zielonka: dzięki, pobawie się jeszcze, ale w międzyczasie też wpadłem na to wygenerowanie tokenu i dalej nic, na pewno coś robię nie tak, ale siąde do tego za jakiś czas to się samo znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To jest takie API do zabawy - znalazłem to w jednym z webinarów.
@imo0mfg: Hmm, jak wysłałem DeleteBooking z tokenem to też zwraca Forbidden. Jak dodałem do CreateBooking token (nie ma tego w dokumentacji), to nagle usuwanie zadziałało ale zwróciło mi "Created" zamiast "Deleted" xd To chyba jest tak specjalnie popsute żeby można było się sprawdzić, a ja psuje Ci zabawę ( ͡° ͜ʖ ͡°)