Wpis z mikrobloga

Rozczula mnie bambinizm zachodu, że Rosjanie są przyciśnięci butem i nie mogą protestować. Drogie wykopki, Rosjanie popierają Putina, masowo. Ci co nie popierają, są np. za Nawalnym, który wprost mówi, że np. Krym jest rosyjski. Opcją na Rosję są potężne, wielopoziomowe sankcje i zrobienie z nich batustanu. Trzeba przywalić w społeczeństwo i może podziała, innej opcji nie ma.

#rosja #ukraina #wojna
  • 15
  • Odpowiedz
Rosjanie popierają Putina, masowo

@mickpl: No popieraja ale nie maja tez calego obrazu, sa manipulowani.

i zrobienie z nich batustanu


@mickpl: no jak z Niemiec po 1WŚ chcieli zrobic bantustan to pojawil sie Hitler i bardzo szybko zdobyl poparcie
  • Odpowiedz
@MehowM: Nikt nie ma całego obrazu - Rosjanie mieli dostęp do całej wiedzy z internetu, a jednak i tak wybierają tę która odpowiada ich tożsamościowej identyfikacji. W Polsce też np. taki KOD który protestował przed semi-autorytarnymi zapędami obecnego rządu był wyśmiewany i stygmatyzowany jako "sponsorowany przez Sorosza". Brak demokracji to nie wymówka do bycia ignorantem i cymbałem.
  • Odpowiedz
zrobienie z nich batustanu


@mickpl: nie, opcją na "cywilizowanie" rosji jest jej podział po szwach narodowościowych. Dopóki rosja będzie rosją, dopóty będzie imperium chodzącym srać za stodołę.
  • Odpowiedz
Trzeba przywalić w społeczeństwo i może podziała, innej opcji nie ma.


@mickpl: Nie wiadomo co z tym fantem zrobić, bo jak zrobisz z tego coś w rodzaju Korei Północnej to przez odcięcie od świata ludzie tam będą myśleli, że tak po prostu jest i tyle. Tych ludzi trzeba jakoś wyedukować, ale sam nie za bardzo mam pomysł jak. Sankcje tylko spowodują, że ci co popierali putina będą go jeszcze bardziej popierać,
  • Odpowiedz