Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, ze przyjdzie 5 mln Ukrainców, potem do Polski przyjedzie około 2 mln ich mężów/braci/ojcow/wujkow. Niech w PL zostanie 4 mln Ukrainców. Rynek pracy zawalony, dyktuje pracodawca w tych niższych zawodach warunki. Rozdanie peseli to przygotowanie gruntu pod kolejnych wyborców, a niech zagłosuje 1/4 ich to już coś. Służba zdrowia już kuleje po takim napływie leżymy. Brak mieszkań komunalnych/socjalnych dla Polaków a oni też muszą gdzieś mieszkać. Gdyby PIS nie r------ł kraju może było by lepiej a tak idziemy w czarną dupe. Już wielu ta pomoc wychodzi bokiem.
#ukraina #rosja #ukraina #polska
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@profildogier: tzn ja czytałem że ma być projekt ustawy, w skrócie i z pamięci zapobiegający faworyzowaniu Ukraińców i przeciwdziałający zaniżaniu plac przez pracodawców którzy mogliby wykorzystywać trudną sytuację uchodźców.
Inaczej nie wyobrażam sobie żeby rynek pracy nie klęknął na amen, że szpitalami i szkolnictwem i tak dla Polaka będzie dramat aby skorzystać z tych usług.
Po za tym jak czytam to p---------e że przyjedzie dużo ukrow i rynek pracy będzie
  • Odpowiedz
@profildogier:

nie musisz wierzyć w teorie spiskowe
wystarczy zbierać poszlaki, obserwować i łączyć kropki
lekceważenie Putina to ostatnia rzecz, którą "zachód" by zrobił, a co nam media próbują wcisnąć
czas pokaże ale ja się w takich wnioskach coraz
  • Odpowiedz
@picasssss1: Jeżeli mowa o ekonomicznych skutkach migracji to nie sposób znaleźć lepszego przykładu niż USA. W latach 1865-1920 nawet ponad 15% amerykańskiej populacji to osoby urodzone w innych krajach.

Jest dużo prac analizujących jaki wpływ na kondycję USA miał tak duży napływ obcokrajowców. Ogólny konsens jest taki:

1. Nie zaobserwowano długoterminowej korelacji między wysokością zarobków a ilością migrantów lub wpływ ten był zasadniczo nieistotny.
2. Napływ imigrantów wywindował specjalizacje zawodowe,
  • Odpowiedz
@profildogier: po pierwsze, nasza gospodarka będzie się dusić bez napływu nowych pracowników. Już się dusi. Po drugie, nasza katastrofalna demografia pogrąży system emerytalny. Ukraińskie rodziny z dziećmi to dla niego jedyna szansa. Po trzecie, jak bardzo trzeba w życiu s-------ć, żeby obawiać się konkurencji nieznających języka niewykwalifikowanych migrantów?
  • Odpowiedz
W latach 1865-1920 nawet ponad 15% amerykańskiej populacji to osoby urodzone w innych krajach.


@krzaczor93: za miesiąc uchodźców może być według różnych szacunków 5mln, to 12% populacji Polski które przyjechało w miesiąc, nie w 55lat. Jesli wojna się szybko nie skończy to się zesramy a nie damy radę. Powinno się już o wiele intensywniej wysyłać tych ludzi z naszego kraju do innych krajów unii.
  • Odpowiedz
  • 0
.@camelinthejungle nie kazdy ma super start, bogatych pomocnych rodzicow. Zachowujesz sie jakbys zycia nie znal. Naplyw nowych pracowników ok ale nie w tak krotkim czasie
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: powiedz to połowie Polaków którzy pracują za małą kasę. Że s--------i sobie życia, że przez kilka lat nie dostaną podwyżek, że ceny tak w-----e w kosmos że będą żyć jak robaki. Idź i im to powiedz w twarz cwaniaku, pluć na własnych rodaków można nie?
  • Odpowiedz
  • 0
@Waffenfarbe komunalne ma progi ale niezbyt duze. Socjalne juz inaczej. Ja wedlug urzedu miasta jestem za bogaty na komunalne

Oznacza to, że aby Twój wniosek został pozytywnie rozpatrzony nie możesz przekroczyć dochodu 2275 zł brutto w gospodarstwie jednoosobowym, 3250 zł brutto w gospodarstwie dwuosobowym oraz 4875 zł brutto w gospodarstwie trzyosobowym.
  • Odpowiedz
@camelinthejungle: powiedz to połowie Polaków którzy pracują za małą kasę. Że s--------i sobie życia, że przez kilka lat nie dostaną podwyżek, że ceny tak w-----e w kosmos że będą żyć jak robaki. Idź i im to powiedz w twarz cwaniaku, pluć na własnych rodaków można nie?


@picasssss1: No można i trzeba. Mają darmową edukację. Jeśli nie chcą z niej korzystać i przez całe życie albo ciągną socjal, albo
  • Odpowiedz
@profildogier: Do Polski przyjeżdża Ukrainka. Z dzieckiem. Bez wykształcenia, lub po studiach które nie są nic warte w Polsce. Nie umie mówić po naszemu, nawet słowa nie napisze. Coś tam pogada po angielsku. Nie rozumie specyfiki pracy w Polsce, już nie wspomnę o tym, jak się pracuje dla globalnych koporo z pozycji naszych realiów.

No ale biorą ją. Dostaje u nas robotę.

Ty, ale czujesz to jak to o Tobie
  • Odpowiedz
@picasssss1: Dzięki za trzeźwość umysłu, dokładnie tak będzie. Polski Janusz biznesu będzie szczęśliwy bo już nigdy pensji nie podniesie, zawsze znajdzie kogoś za michę ryżu. Tych co chcą pracować za dwie wychrzani z pracy. Dawno nie widziałem polskich sprzątaczek, pewnie się przekwalifikowały i programistkami zostały.
  • Odpowiedz
Ukrainiec będzie też kupował w Biedronce, więc będzie potrzebna ekspedientka która go obsłuży. Nie wiem po co ludzie którzy nie znają się na ekonomii, wypowiadają się na takie tematy. Gospodarka to system naczyń połączonych,


@GonzoMMz: Generalnie w ostatnich latach idzie się raczej w zwiększanie efektywności niż zwiększanie zatrudnienia. Więc może w takiej biedronce dostawią kolejne dwie kasy samoobsługowe albo tym i tak zajechanym już kobietom każą robić więcej. Jednak kij
  • Odpowiedz