Wpis z mikrobloga

Powiedzmy, ze przyjdzie 5 mln Ukrainców, potem do Polski przyjedzie około 2 mln ich mężów/braci/ojcow/wujkow. Niech w PL zostanie 4 mln Ukrainców. Rynek pracy zawalony, dyktuje pracodawca w tych niższych zawodach warunki. Rozdanie peseli to przygotowanie gruntu pod kolejnych wyborców, a niech zagłosuje 1/4 ich to już coś. Służba zdrowia już kuleje po takim napływie leżymy. Brak mieszkań komunalnych/socjalnych dla Polaków a oni też muszą gdzieś mieszkać. Gdyby PIS nie #!$%@?ł kraju może było by lepiej a tak idziemy w czarną dupe. Już wielu ta pomoc wychodzi bokiem.
#ukraina #rosja #ukraina #polska
  • 56
@profildogier: ale #!$%@? - te 4 mln Ukraińców zajmie miejsca pracy Polakom? Będzie zarabiało i wydawało w Polsce, więc firmy będą musiały więcej produkować i zatrudnić jeszcze więcej osób więc znowu bezrobocie spadnie, Ukrainiec będzie też kupował w Biedronce, więc będzie potrzebna ekspedientka która go obsłuży. Nie wiem po co ludzie którzy nie znają się na ekonomii, wypowiadają się na takie tematy. Gospodarka to system naczyń połączonych, to że ktoś idzie
@krzaczor93: @trumnaiurna: Ale dalej nie czytacie ze zrozumieniem. To jest robienie gruntu.
@GonzoMMz: Do momentu aż Twoja matka okaże się za droga i Ukrainka tansza. Już u nas był rynek pracodawcy i oferty po 4,5 zł za godzinę. Mam wrażenie, że nie wiesz jak to działa. Nie kompetencje a koszt będzie się liczył.
@polaczenieszyfrowane: Oczywiście, że nie wróci, widać zniszczone miasta, szkoły itp, niektóre stracą mężów i po
@profildogier: no to firma która zatrudni Ukraińca taniej, będzie mogła być bardziej konkurencyjna i obniży ceny żeby wygryźć konkurencje, dzięki czemu mniej zapłacisz za dany produkt, a jeżeli nie obniży cen to będzie miał więcej pieniędzy na konsumpcje i napędzi rozwój firmy która produkuje telewizory gdzie też pracują ludzie. Ten pracodawca może także zainwestować w większą ilość miejsc. Człowieku nie masz pojęcia o ekonomii i tyle.
@profildogier:

słuszne wnioski
i szczerze mówiąc, ja odnoszę wrażenie, że taka emigracja to jeden z głównych celów tej wojny
ludzie muszą zrobić miejsce na Ukrainie dla narodu wybranego i przy okazji wywrócić największy, "biały" kraj w europie środkowo wschodniej
wtedy niemiaszki będą mogły spokojnie odzyskać "swoje ziemie", dla których nie chcieli do dzisiaj z nami podpisać traktatu pokojowego po 2 wojnie
Szwab się chwalił, że Putin to jeden z jego uczniów,
@surdelos: A ja obawiam się odwrotnie, pójdzą cięcia kosztów, Polak droższy. Wiele sklepów wprowadza kasy samoobsługowe więc odpada dobudowanie kas więc zostaną obecne. W moim odczuciu będzie tragedia. @GonzoMMz: Serio? type carrefour parę lat temu dawał na godzinę 4 zł ZA GODZINĘ przez agencje, teraz pójdą w najżnisze krajowe. Janusz obniży ceny przy inflacji wywalonej w kosmos panie ekonomisto którą pomijasz