Wpis z mikrobloga

Jak mnie te Ukry denerwują, nie dość że zajmują losowe miejsca to jeszcze nie da się z nich ich wywalić.

Zanim ktoś napisze, że ojoj oni uciekają od wojny, są zmęczeni. Pragnę zaznaczyć że ja za ten bilet płacę żeby mieć gwarancję miejsca, ponieważ też jestem zmęczony lub chcę popracować na laptopie.

Nagle #!$%@? stali się najważniejszymi osobami w kraju.
#pkp
  • 30
@pomylonystudenciak: To, czego nie rozumiesz, to to, gdzie zaczyna się Azja. Ortodoksi mówią, że już za Wisłą, ale ogólnie przyjmuje się, że za Bugiem.

Nie, to nie atak, nie poniżanie, nie wyśmiewanie się, to zwykła konstatacja. Oni inaczej żyją i inaczej myślą.
I gdyby nie było wojny, to też stosowaliby swoje zasady.
Tego może nie widać na granicy, bo tam jeszcze stres. Ale to widać. A im ich jest więcej, tym
@pomylonystudenciak: a jak Ty sobie wyobrażasz pomoc bez kosztów? Taki wolontariusz poświęca swój czas, siły, może zdrowie, ludzie wpłacają pieniądze (nikt ich nie zmusza), więc wszyscy Ci ludzie ponoszą koszty. Jak rozumiem, jesteś za tym, żeby pomagać, ale niech to robią inni, bo Ty nie chcesz ponieść tak trywialnego kosztu jak brak miejsca w pociągu, tak?
@pomylonystudenciak: Rozumiem jak najbardziej. Nie jest w stanie zagwarantować bo trwa wojna i mamy masę uchodźców, którym trzeba pomóc. Podciągnąłbym pod "stan wyższej konieczności". I jak rozumiem to Cię frustruje. Przy czym frustrację wylewasz nie tam gdzie trzeba, bo "denerwują Cię ukry" choć oni nie są niczemu winni i zapewne woleli by siedzieć w swoich domach niż tłuc się przepełnionymi pociągami.

To sobie obejrzyj i spójrz sobie z dystansu na Twój
@hifiglator: Stan wojny który w Polsce nie obowiązuje. Pociąg zaczyna bieg w Polsce nie na Ukrainie.
Tak jak wspomniałem taka pomoc w dalszej perspektywie będzie prowadziła do konfliktów. Ja się tylko wyzale w internecie ale ktoś da im w twarz i zbierze przy tym poklask, ponieważ innych też będzie denerwować takie postępowanie.

Trzeba jeździć tymi pociągami żeby zrozumieć co tu się odwala. Masa osób które dojeżdżają codziennie pociągami ma teraz problem.