Wpis z mikrobloga

Mirki, trenuje z priorytetem na rozwój barków, chce mieć barki nieproporcjonalnie duże do reszty ciała, takie szerokie i już końcówka cyklu masowego i czytam, przeglądam wszystko, szukam różnych ćwiczeń. Generalnie nie wiem, czy nie robię błędu w planie treningowym, bo z tego co przeczytałem powinienem na rozwój masy barków robić jak najwięcej wyciskania żołnierskiego, a jak najmniej ćwiczeń dodatkowych. Tymczasem mój plan na barki:

1. Rozgrzewka
2. Wyciskanie żołnierskie X3 serie 6 powtórzeń z klatki i 6 zza karku.
3. Wznosy bokiem hantlami 4 serie z progresem ciężaru
4. Podciąganie hantli do brody szerokim chwytem 2 serie.
5. Wznosy bokiem jednorącz na lince wyciągu dolnego 2 serie z przytrzymaniem.
6. Unoszenia hantli w opadzie tułowia na ławce 2 serie na tylny akton.
7. Przyciąganie linki wyciągu górnego do głowy na tylny akton 2 serie.

Robię to 2 razy w tygodniu. Co zrobić, żeby to poprawić? Pytanie do bardziej doświadczonych kolegów, bo szło dobrze, ale już jest stagnacja.

#mirkokoksy #silownia #sport #kulturystyka #cwiczenia #suplementy #masa
  • 8
@Lewusx: Standardowy split, z umiarkowaną intensywnością, oparty głównie o ćwiczenia wielostawowe.

Poniedziałek: plecy barki,
Środa: nogi biceps
Piątek: klata barki

Wymieniam tylko ćwiczenia np. raz robię wyciskanie na płaskiej a raz skos, raz wiosłowanie, raz podciąganie.

Jedynie barki dwa razy w tygodniu, bo priorytet

Zastanawiam się nad przejściem na push and pull.
@Ynfluencer: Zastanów się, nad wejściem na FBW 3x z priorytetem na barki, który i tak nie mamy pewnosci czy spełni Twój cel. (Nieproporcjonalnie #!$%@? barki).

Albo, Góra/Dół/FBW.

Cokolwiek, gdzie partie #!$%@? 2x w tygodniu, każdą.
@Ynfluencer: szerokie barki = bok barku, przod nie jest aż tak widoczny, a jeśli jesteś typowym gościem z siłki, który ma tyle samo serii na klate co na plecy, albo nawet więcej na klate co na plecy (mimo iż klata jest małym mięśniem i na plecy powinno być z 2 razy wiecej serii, albo stosunek 3:2 plecy:klata) to na 90% przód barku masz zbyt mocny i przebodźcowany, a tył barku zaniedbany.
@Pozytywny_gosc: Nie no, tak źle nie jest. Już wyrosłem z etapu, żeby przejmować się tym co ktoś pomyśli o ciężarach, którymi ćwiczę. Ja też nie jestem nowicjuszem, bo ja ćwiczę od dekady z przerwami, tylko teraz robię formę życia z priorytetami na barki.

Chodzi mi bardziej o to, żeby oszukać organizm, który już stawia opór przed bodźcami.

Zastanawiam się czy nie rzucić siłki na jakiś czas i przenieść się na kalisteniczną,