Wpis z mikrobloga

#dentysta #stomatologia #implanty #zeby #ortodoncja
Hej mirki i mirabelki
Jako tutaj 42 level
No i stało się, 1 ząb właśnie został wyrwany (6 góra)
Wiem że tutaj sami programiści 15k i max 25lat, więc żeby ledwo co mleczaki wypadły.
Ale ktoś się zna na implantach? Czym się różnią?
Co wybrać? Czy opłaca się jechać zagranicę to zrobić?bo jakoś na chwilę obecną nie wyobrażam sobie żyć bez 6.
Przeglądałem internety, ale zgłupiałem tylko.
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@Znowmuszewymyslec: Dopóki czekasz na zagojenie, spróbuj już poszukać dobrego gabinetu z dobrymi opiniami, w którym umówisz się na konsultację w sprawie implantu. Na konsultacji powinieneś mieć zrobioną tomografię i przedstawiony plan leczenia wraz z cennikiem. Niestety 6 górna to miejsce, gdzie bardzo często po usunięciu zęba występuje obniżenie zatoki i oprócz implantu dochodzi jeszcze koszt podniesienia zatoki. To wszystko powinien Ci dokładnie wyjaśnić implantolog, a jeśli nie będzie chciało mu
  • Odpowiedz
@bulwapospolita: no dobra, zagranica raczej odpada, mieszkam na 2 końcu kraju z państw które wymieniłeś.
Mam rodzinę w aud, wujkowi opłacało się przylecieć 2 razy do pl i zrobić 5 implantów. Cena ta sama tylko tu zł tam aud czyli X3 []
Dziękuję za treściwe objaśnienie
  • Odpowiedz
  • 0
@mariusz_and stwierdził to koleś, który jako pierwszy w kraju wprowadził w ogóle implantologię i ma tytuł profesora więc bardziej ufam jemu niż komuś kto się tylko w tym przeszkolił.
  • Odpowiedz
@Znowmuszewymyslec: pewnie @SkrytyZolw mnie zaraz wyzwie od szurów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale ja bym polecał iść w combo pt: implant cyrkonowy jednofazowy (jeśli się da w Twoim przypadku) Dlaczego? Ponieważ uważam, że track record cyrkonu jest wystarczający i wczesne problemy tego materiału zostały wyeliminowane, a połączenie j/w daje największą szansę na uniknięcie peri-implantitis w przyszłości, co jest najczęstszym powodem utraty implantu. Do cyrkonu mniej
  • Odpowiedz
@marecki22: Na ten moment nie mam zadnych implantow ani nie mam potrzeby miec, powyzsze napisalem na podstawie mojej wiedzy i zainteresowania stomatologia. Fun fact: jak ktos ma bardzo duzo pieniedzy i zab do wymiany na implant ale nadal zab w szczece to w Austrii robia „ultimate implanty” - cyrkonowe bez wiercenia w kosci. Robia Ci tomograf, na tej podstawie drukuja implant pasujacy do zebodolu na drukarce 3D, wyrywaja zeba i
  • Odpowiedz
@affairz:
słyszałem o czymś takim z tytanu - system "replicate". Ciekawe jak w takich dopasowanych systemach jest z peri-implantitis i stopniowym ubytkiem kości po latach.

Właśnie zastanawiam się nad cyrkonem. Trafiłem na wielbiciela śrub, który mi wyrwał zęba nadającego się do leczenia ¯\_(ツ)_/¯

Skąd zainteresowanie stomatologią ? Pracujesz w temacie ( protetyk, technik, lekarz ) ?
  • Odpowiedz