Wpis z mikrobloga

@hackf: No i co takiego powiedział, czemu byś zaprzeczał? Ewolucjonizm jest nie udowodnioną teorią, tak samo jak Wielki Wybuch. Szkoda mi trochę ludzi, którzy na podstawie wiedzy nabytej w technikum gastronomicznym biorą się za udowadnianie teorii, które spędzają sen z powiek wielkim naukowcom.
@szerokikarq: hehehe :D teoria w sensie potocznym to cos nieudowodnionego, teoria w sensie naukowym to cos zupelnie innego. Teoria w sensie naukowym to taki zespół tez naukowych, który da się udowodnić jedynie pośrednio. Nie da się ZAOBSERWOWAĆ ewolucji ani potwierdzić 100% eksperymentalnie, dlatego jest tylko teorią.

Tak samo jest z wielkim wybuchem. Widzimy w jaki sposób dokonała się inflacja cząstek i mamy promieniowanie powybuchowe (to co widzisz na tv jak nie
@szerokikarq: Powiem Ci w jaki sposób się formuje teorię.

Załóżmy, że jesteśmy w pewnej chorej bajce.

Pewien naukowiec (Marek) podejrzewa, że jego gej partner Jacek co drugi dzień chodzi do wc na "dwójeczke". Naukowca nie ma w domu, bo pracuje, ale jak wraca i przychodzi do domu to co drugi dzień... Czuje smród, widzi pozostałości na muszli, bada że deska jest ciepła od tyłka, sprawdza pomiar wody, czy została użyta do
@KazimierzG: #!$%@? teoria, a co jeśli to nie był Jacek tylko Janusz, a rzecz dzieje się w Japonii, gdzie deska jest podgrzewana?

@Ginden: Skoczyłem i żyję, grawitacja to bajka dla pseudointeligentów po filozofii.

@malytrol: Nie dorabiaj sobie ideologii, nie napisałem przecież, czy uważam tą teorię za mniej lub więcej prawdopodobną. Jestem po prostu przeciwnikiem traktowania wszystkiego jako aksjomat, odrobina wątpliwości pozytywnie wpływa na myślenie. I jak Kaziu wyżej napisał,
@szerokikarq: A Cejrowski na podstawie jakiej wiedzy neguje teorie ewolucji? A no tak rachunek prawdopodobieństwa i coś o ptaszkach. Są znane kopalne brakujące ogniwa. Piszesz że jesteś przeciwnikiem przyjmowania wszystkiego jak aksjomat, a Cejrowski robi to samo nie przyjmuje teorii ewolucji tylko i wyłącznie ze względu na wiarę i wyjaśnia to myśląc że obala wszystkich biologów, ewolucjonistów na świecie.
@hackf: No i nie popieram go za to, idzie w tym samym kierunku co Wy, tylko obrał przeciwny zwrot. Podobnie jak Wy, nie ma wątpliwości co do słuszności swoich poglądów. Idea mojej spinki pod tym filmem jest taka, że ani Wy, ani On, nie macie podstaw aby raz na zawsze rozstrzygnąć ten spór, ale za wszelką cenę chcecie.
@szerokikarq: próbujesz rozmywać dyskusję. Teoria makro i mikroewolucji jest bodaj najbardziej dobitnie udowodnioną teorią oprócz szczególnej teorii względności. Nawet grawitacja nie ma tylu i tak ważnych dowodów pośrednich jakie ma teoria ewolucji.

Nie masz chłopie zielonego pojęcia o czym piszesz.

Najpierw mówisz "Ale teoria ewolucji to niepotwierdzona!!!11oneone"

Potem po natłoku przygniatających wręcz dowodów na każdą z tych teorii

(przygniatających to mało powiedziane, mikroewolucji nie kwestionuje już żaden naukowiec a brakujące ogniwo
Proszę Cię, nie masz najmniejszego, zielonego pojęcia o ewolucji ani Wielkim Wybuchu. Całe naukowe środowisko zgadza się ze sobą że to jest jedyna i prawdziwa wersja zdarzeń.


@KazimierzG: O to mi chodzi, nie ma pojęcia, dlatego nie mówię, że tak jest bądź nie jest, bo nie wiem. Podobnie jak ja nie wie wielu, ale mimo to mówi jak jest.
@szerokikarq: jak nie masz o czymś pojęcia to ufasz ludziom którzy te pojęcie mają. Ja mam o tym pojęcie, każdy uniwersytet na świecie ma o tym pojęcie. Ba, każdy biolog ma o tym pojęcie a każdy genetyk bierze kasę z tego, że ewolucja istnieje.

Nie masz pojęcia o tym, że istnieją Chiny. Widziałeś na mapach, mówili Ci że jest, nikt nie kwestionował, no ale..... przecież ty nie wiesz, nie byłeś, więc
Idea mojej spinki pod tym filmem jest taka, że ani Wy, ani On, nie macie podstaw aby raz na zawsze rozstrzygnąć ten spór, ale za wszelką cenę chcecie.


@szerokikarq: Zgadza się, grawitacja nie istnieje, to macki Latającego Potwora Spaghetti przesuwają każdy atom Twojego ciała, gdy skaczesz.

Możecie tego uczyć w szkołach, proszę? TEORIA GRAWITACJI NIE JEST UDOWODNIONA
@szerokikarq: Tak? Poniższe pozytywne obalają teorię:

Jeżeli można wykazać, że mutacje nie występują.

Jeżeli można wykazać, że choć zdarzają się mutacje, nie są one przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Jeżeli można wykazać, że chociaż mutacje są przekazywane, żadna mutacja nie może powodować zmian fenotypowych, które napędzają dobór naturalny.

Jeżeli można wykazać, że selekcja lub presja środowiskowa nie sprzyjają sukcesowi reprodukcyjnemu lepiej przystosowanych osobników.

Jeżeli można wykazać, że chociaż selekcja lub presja
@Ginden: akurat od czasu wagi skręceń cavendisha z tego co pamiętam to jednak troszkę udowodniona jest, no ale dalej nie znamy związku przyczynowo skutkowego czy istnieją grawitony i jak działają np spiny. Ale to dygresja, pomińmy i miejmy bekę z Wojtka i jego Ciemnogród Shore
WC denerwuje teoria Darwina, uważa ją "tylko za teorię" bo nie można jej udowodnić od 150 lat....

Ten sam WC wierzy w Jezusa, cudowne dziecko (poczęte przez niewybzykaną zawsze dziewicę), którego istnienia nikt nie udowodnił od 2013 lat (2013 lat prób i błędów).