Wpis z mikrobloga

Widze, że Wykop podzielił się na zwolenników i przeciwników Bartosiaka. Ja jestem wśród tych drugich, spróbuje to uargumentować spokojnie dlaczego?

1. Całe gadanie Bartosiaka to kilka wyuczonych słów wyglądających na "eksperckie" i budowanie wokół nich setek zdań, które nie mówią nic lub nic nie znaczące ogólniki. Nie przypadkiem ludzie się śmieją z pivotu, projekcji siły, drabiny eskalacyjnej, percepcji i kilku innych. On powtarza je setki razy aż do znudzenia i śmieszności.
2. Punkt troche nawiązuje do tego wyżej. Używa "trudnych i wyglądających profesjonalnie" słów, których znaczenia nie zna. Np. proxy war. Wojna na Ukrainie to nie jest żadne proxy war, wysłuchałem wielu bardzo szanowanych ekspertów, w tym profesorów w temacie konfliktów zbrojnych i żaden nie używa tego sformuowania w kotekście wojny na Ukrainie,a wielu mówi wprost, że to nie jest żadna wojna zastępcza. Wojna na Ukrainie to nie wojna pomiędzy USA a Rosją, ale wojna pomiędzy Ukrainą i Rosją. Ta pierwsza dostaje wsparcie z całego świata, w tym nawet od krajów spoza NATO, ale to dalej nie jest proxy war. Proxy war to był np. konflikt w Syrii. Do tego to słowo ma polskie tłumaczenie "wojna zastępcza", ale Bartosiak nie używa polskiego odpowiednika bo angielskie sformułowanie brzmi bardziej "profeszynal".
3. Kompletna nieznajomośc tematu o którym mówi. Było to widac ostatnio, gdy próbował się wypowiadać o potencjale militarnym Rosji i Ukrainy. Wygadywał np. takie bzdury jak to, że wojska Rosji, które weszły na Ukraine to jakieś drugorzedne jednostki, słabo wyszkolone i słabo wyposażone bo te lepsze jednostki Rosja trzyma na konflikt z NATO xDDDD. Takich "kwiatków" jest mnóstwo.
4. Jego ego lata gdzieś w okolicach ega Lecha Wałęsy. Twierdzi np., że wystarczy wprowadzić proponowane przez niego reformy by Polska pokonała Rosję w konflikcie konwencjonalnym. xDDDD

Dla mnie to najzwyklejszy hochsztapler, który wyuczył się kilku trudnych słówek i dzięki bardzo miłemu dla ucha stylowi mówienia, dośc niskiemu głosowi, nawija wielu ludziom makaron na uszy, a ludzie łykają jak pelikany

#wojna #ukraina #bartosiak #geopolityka #takaprawda
Syn_Tracza - Widze, że Wykop podzielił się na zwolenników i przeciwników Bartosiaka. ...

źródło: comment_1647074159tY6EQLCySLTwlfTvZmyAT7.jpg

Pobierz
  • 49
  • Odpowiedz
@Syn_Tracza: Myślę, że dodał sporo dobrego do debaty ogólnie w kraju. Wiele osób zaczęło myśleć trochę więcej na temat geopolityki i to ma wartość. To trochę tak jak Jobs czy Musk - byli bardziej PRowcami niż faktycznymi twórcami postępu, ale to właśnie zainteresowanie społeczne pozwala na rozwój pewnych technologii.
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: To było kreślone jeszcze na sam atak z Białorusi i Kaliningradu więc nie wiem i co się srasz, na Ukrainie Rusek wszedł z każdej możliwej strony potrzebował tyle wojska i logiczne jest, że użyłby POŁOWE uderzając na nas bo otwarte byłyby dwa fronty i ten z Kaliningradu łatwo by było zdusić
  • Odpowiedz
@Aquamen: brednie. Skoro na atak na ukraine - kraj ze słabym lotnictwem niebędącym w nato ruscy uzyli 120 BTG to można śmiało założyć że atakujac PL użyliby z 150-200, no bez jaj. To samo z tym atakiem z zaskoczenia który zakłada ANW - żadnego zaskoczenia nie było a sam prezydent USA tydzien przed atakiem o nim mówił. Grzie rzym gdzie krym, wy psychofani bartosiaka zachowujecie sie jak korwinisci - pan
  • Odpowiedz
aha to Twoje zdanie chłopie nie podparte żadnymi danymi ani szacunkami, tak sobie coś #!$%@? coś i liczysz, że odborca uzna cię za eksperta


@Aquamen: to jest zdrowy rozsądek, rozumiem że ty tego nie masz i nie potrzebujesz bo jak powie coś guru to jest świętość

nie jesteś nim w przeciwieństwie do Bartosiaka wykopku elo

potężny mecenas którego doświadczenie wojskowe to okrągłe 0 XD
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: jak chcesz zdrowym rozsądkiem układać plan na obronę kraju to tylko XD mi się na palce niesie, no mecenas i w dodatku oblatany w kręgach wojskowych i to tych najlepszych, a ty jakie masz osiagniecia wykopku?Podstawówkę skończyłeś chociaż?
  • Odpowiedz
@jozef-dzierzynski: No i co to wnosi do dyskusji?To już zostało wszystko obalone na Ukrainie, bitwy pancerne to tam rzadkość, gdyby Ukraińcy poszli na tą wojnę myślą naszych generałów już dawno by ją przegrali tak samo jak teraz robią to ruscy, ilość,ilość ilość zalejemy ich ilością xD I pisząc o najlpszych miałem na myśli Generałów NATO i Pentagonu, chyba nie sadzisz, że o naszych xddd
  • Odpowiedz