Wpis z mikrobloga

Widze, że Wykop podzielił się na zwolenników i przeciwników Bartosiaka. Ja jestem wśród tych drugich, spróbuje to uargumentować spokojnie dlaczego?

1. Całe gadanie Bartosiaka to kilka wyuczonych słów wyglądających na "eksperckie" i budowanie wokół nich setek zdań, które nie mówią nic lub nic nie znaczące ogólniki. Nie przypadkiem ludzie się śmieją z pivotu, projekcji siły, drabiny eskalacyjnej, percepcji i kilku innych. On powtarza je setki razy aż do znudzenia i śmieszności.
2. Punkt troche nawiązuje do tego wyżej. Używa "trudnych i wyglądających profesjonalnie" słów, których znaczenia nie zna. Np. proxy war. Wojna na Ukrainie to nie jest żadne proxy war, wysłuchałem wielu bardzo szanowanych ekspertów, w tym profesorów w temacie konfliktów zbrojnych i żaden nie używa tego sformuowania w kotekście wojny na Ukrainie,a wielu mówi wprost, że to nie jest żadna wojna zastępcza. Wojna na Ukrainie to nie wojna pomiędzy USA a Rosją, ale wojna pomiędzy Ukrainą i Rosją. Ta pierwsza dostaje wsparcie z całego świata, w tym nawet od krajów spoza NATO, ale to dalej nie jest proxy war. Proxy war to był np. konflikt w Syrii. Do tego to słowo ma polskie tłumaczenie "wojna zastępcza", ale Bartosiak nie używa polskiego odpowiednika bo angielskie sformułowanie brzmi bardziej "profeszynal".
3. Kompletna nieznajomośc tematu o którym mówi. Było to widac ostatnio, gdy próbował się wypowiadać o potencjale militarnym Rosji i Ukrainy. Wygadywał np. takie bzdury jak to, że wojska Rosji, które weszły na Ukraine to jakieś drugorzedne jednostki, słabo wyszkolone i słabo wyposażone bo te lepsze jednostki Rosja trzyma na konflikt z NATO xDDDD. Takich "kwiatków" jest mnóstwo.
4. Jego ego lata gdzieś w okolicach ega Lecha Wałęsy. Twierdzi np., że wystarczy wprowadzić proponowane przez niego reformy by Polska pokonała Rosję w konflikcie konwencjonalnym. xDDDD

Dla mnie to najzwyklejszy hochsztapler, który wyuczył się kilku trudnych słówek i dzięki bardzo miłemu dla ucha stylowi mówienia, dośc niskiemu głosowi, nawija wielu ludziom makaron na uszy, a ludzie łykają jak pelikany

#wojna #ukraina #bartosiak #geopolityka #takaprawda
Pobierz Syn_Tracza - Widze, że Wykop podzielił się na zwolenników i przeciwników Bartosiaka. ...
źródło: comment_1647074159tY6EQLCySLTwlfTvZmyAT7.jpg
  • 49
@Syn_Tracza: warto zaznaczyć, że Jacula skończył prawo i został nawet adwokatem, ale cóż tam się nie udało, więc postanowił zająć się inna działalności, zrobił doktorat i zaczął sprzedawać książki ot tyle. Biznes jak każdy inny, a przy okazji udało stworzyć mu wokół siebie sprawna sektę, która w takich chwilach jest bardzo potrzebna, żeby utrzymać jego nieomylność, na najwyższym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Syn_Tracza: od rana jestem pod wrażeniem tego co się dzieje na wykopie w odniesieniu do bartosiaka i zachodzę w głowę czym to jest spowodowane. Teraz po lekturze wielu wpisów, szczególnie takich jak ten które mają być na pozór merytoryczne dochodzę do wniosku, że po prostu nie rozumiecie tego co ten człowiek mówię. Tak zwyczajnie jak temat z biologii który jest trudny
przy okazji udało stworzyć mu wokół siebie sprawna sektę, która w takich chwilach jest bardzo potrzebna, żeby utrzymać jego nieomylność, na najwyższym poziomie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@niezdiagnozowany: Gdzie Bartosiak mówi że jest nieomylny? ANW jest otworzeniem dyskusji i tak to było przedstawiane. Jak każdy pomysl ma plusy i minusy.

Bartosiak się myli i ma rację, generalnie jego zasługa jest dużo szersze spojrzenie na temat geopolityki i
@jakubz: mówię o statusie nieomylności.

Nie tylko jego zasługa, ale racja dzięki niemu m. in. Się dyskutuje o tym szerzej.

No właśnie, ale też trzeba zdać sobie sprawę, że Bartosiak nie jest żadnym wielkim umysłem, tylko biznesmenem, który utrzymuje się ze sprzedaży książek i robienie z niego jakiejś wielkiej postaci, która jest celem ataku ruskich onuc jest co najmniej śmieszne xD.
Skąd w ogóle taki pomysł u wyznawców bart0siaka - skoro to typ, który jeszcze niedawno pierdzielił po kremlowsku, że NATO się na nas wypnie, że Rasija posiada na naszej flance miażdżącą przewagę i inne takie proradzieckie pierdy?


@neib1: Dokładnie. Przecież on nie 1 i nie 2 razy pisal, że NATO jako pakt nie działa co ejst zgodne z ruskim dyskursem. A teraz każdy kto nie zgodzi się z Bartosiakiem to ruska