Wpis z mikrobloga

Pomaganie przez Polaków kończy się gdy masz mieć za sąsiada ukraińską rodzinę. Próbuję znaleźć mieszkanie do wynajęcia dla piecioosobowej rodziny z Charkowa, dzwoniłem do około 20 wynajmujących i większość mówiła "rozumiem dramat tej rodziny, ale szukam polskich lokatorów". I choć powtarzałem, że to ja biorę na siebie odpowiedzialność za nich i że dwójka z nich ma już ogarniętą pracę, to za każdym razem odmowa. Apeluję, ogarnijcie swoje ksenofobiczne łby. To są tacy sami ludzie jak Polacy i nie można kierować się stereotypami.
#ukraina #polska #gorzkiezale
  • 108
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@klawiszs: Nie możesz nikogo zmuszać do dobroczynności. Ja widzę, ze Ukraińcy pracujący tu na stałe nie mają problemu z wynajęciem mieszkania. Może byc tak, że ktoś się boi wynająć rodzinie uchodźców, bo nie chce potem zostać postawiony w sytuacji, gdzie ci ludzie nie mają z czego płacić (skąd pewność jak długo będziesz płacił za nich?), nie placą, a on jest pod ścianą, bo ani nie wyrzuci ich, ani też nie
  • Odpowiedz
@klawiszs: Po 1 trudna egzekucja długu, szczególnie, że mówimy o osobach, które przyjeżdżają tutaj jako uchodźcy więc bez perspektyw, po 2 nawet jak ktoś się zdecyduje to kwestia wypowiedzenia, jak skończy się wojna Ukraińcy mogą chcieć z dnia na dzień wrócić do kraju, wynajmujący więc nie ma okresu wypowiedzenia i jest stratny. Rozumiem wynajmujących. moja żona jest Ukrainką, my umowę wzięliśmy na siebie, skoro chcesz im pomóc możesz zrobić to
  • Odpowiedz
Jak pomagasz to nie oczekuj podziekowan.
Ja pomagam wplacajac na pah.org.pl - ale to moja sprawa prywatna i nie krytykuje ludzi ktorzy maja gdzies pomoc ukraincom. Kazdy costam swojego czuje, tu akurat chce zyc z wynajmu i woli obywatela polskiego i swiete prawo.
To samo z WOSP - jak chodzisz bez serduszka w dzien zbiorki to jestes stygmatyzowany - nie idzmy ta droga, pomoc powinna byc dobrowolna bo inaczej jest haraczem.
  • Odpowiedz
Apeluję, ogarnijcie swoje ksenofobiczne łby


@klawiszs: Już chyba to pisano, ale to nie kwestia ksenofobii, a idiotycznego prawa, które uchwalili pisowcy kilka lat temu. Generalnie strach wynajmować rodzinom z dziećmi.
  • Odpowiedz
Apeluję, ogarnijcie swoje ksenofobiczne łby. To są tacy sami ludzie jak Polacy i nie można kierować się stereotypami.


@klawiszs: Ty ogarnij swój łeb, bo ci się z jakiegoś powodu wydaje, że właściciel ma rozporządzać swoim majątkiem wbrew własnej ocenie ryzyka, bo jakiś random z internetu będzie mu mówił, czym się może kierować.
  • Odpowiedz
@Anthermil: przysłali jakaś puszkę z mielonka podpisana "DIMA". Dziwna była. Lekko przypalona i niedoprawiona. I czemu przysłali rację żywnościową do domu a nie Dimie który jest na ćwiczeniach?
  • Odpowiedz
@klawiszs: skoro za nich ręczysz to dlaczego nie podpiszesz umowy najmu na siebie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nic nie stoi na przeszkodzie, abyś to ty wziął na siebie ich ewentualne nie płacenie czynszu i rachunków
  • Odpowiedz
@FotDK: no nie trochę, ogólnie zaryzykowalbym tezę, że ostatnie przepisy, które są wprowadzane w Polsce mają za zadanie rozszerzać szarą strefę, pod płaszczykiem jej ograniczania.

Pamiętajmy, że jednym z warunków obowiązywania najmu okazjonalnego jest zgłoszenie go do urzędu skarbowego, co było zresztą mocno krytykowane w doktrynie prawa cywilnego, natomiast teraz opłaca się wynajmowanie mieszkania komuś bez żadnego papierka, bez żadnych podatków, żeby móc go jak najszybciej bez dowodów wywalić na
  • Odpowiedz