Wpis z mikrobloga

@Kofels: W poniedziałek ogłoszą nowe. Jak chciałbyś mieć zablokowaną tą stopę, to do niedzieli można wygenerować formularz informacyjny, który Ci ją zaklepie. Jakby co, to mam takie moce.
@Kofels: W poniedziałek będą nowe, ale tak jak koleGa wyżej pisze @DJ007: Możesz wygenerować ofertę i zaklepać ja na 14 dni. Ja tak zrobiłem bo przechodzę ze zmiennego (milenium, 6,35 aktualnie a w czerwcu myśle ze 7,4+) na stałe w santander (5,99) ale jak się nie uda to w razie czego mam awaryjnie to ING, bo w piątek wygenerowalem formularz
@DJ007

Pytanie do eksperta. Jest możliwość przejścia w ING z oprocentowania zmiennego na stałe w czasie gdy kredyt nie jest w całości wypłacony i póki coś spłacam same odsetki?
@Bluszcz102:
Tak aktualnie od ok. miesiaca jest taka mozliwosc. Darmowy aneks, oprocentowanie 6.51 lub 6.61, niestety wyzsze niz dla nowych klientow oraz nie masz zadnego atutu z wziecia ewentualnie prowizji w oryginalnym kredycie. Potrzebne jest nowe sprawdzanie zdolnosci, tu moze byc dla czesci osob problem, zdolnosc zmalala znacznie. Po pozytywnej decyzji masz 30 dni na podpisanie aneksu.
@DJ007 @emil-hogan: a co jeżeli jestem w trakcie procesowania kredytu. W czwartek mam podpisać umowę na zmiennym. Czy istnieje jeszcze opcja przejścia na stałe? Ewentualnie zmiana po podpisaniu umowy? czy także w takiej sytuacji mogę sobie zaklepać wniosek(właściwie aneks do umowy) na aktualnym oprocentowaniu? Mowa tutaj o banku millenium.
@Szakalak: Millennium musiałoby na tym etapie zmienić decyzję, z 20% wkładem własnym mają obecnie 6.13%. Czyli teraz musiałbyś zawnioskować o zmianę decyzji, anulować podpisany wniosek o zawarcie umowy i formularz informacyjny.
Możesz ewentualnie zablokować sobie stopę w ING na 6,06% (prowizja 1%) lub 6,21% (prowizja 0%) i ogarnąć kredyt tam, jeśli masz czas. Aktualnie 7 dni roboczych na całość.
@DJ007: masz moze jakies przyblizone szacunki jaka aktualnie musi byc przyblizona wyplata netto (srednie wynagrodzenie z 3mies) dla kredytu 300k, UOP czas nieokreslony, 1 osoba, koszty zycia 1000zl, przy refinansowaniu, bez dodatkowych obciązen comiesiecznych? nie moge znalesc konkretu.

Pobawilem sie symulacja mbanku i juz okolo 4600 netto powinno wystarczyc. Ale tez nie wiem czy ing nie zmniejsza zdolnosci w tym momencie jakos bardziej agresywnie niz mbank.

Zaciekawila mnie rownież kwota kosztów
@emil-hogan: W ING na stałej stopie wystarczy Ci 4400 pln. Koszty utrzymania każdy bank ma zaszyte, czyli jeśli podasz koszty wyższe niż minimalne zaszyte przez bank, to bank uwzględni wyższe, jeśli podasz niższe niż bank, to bank przyjmie swoje.
@DJ007: hmm, akurat do 25 marca developerowi bank musi wysłać pierwsza ratę. Formularz informacyjny nie został jeszcze podpisany. Tzn. podpisany zostanie wysłany do banku w poniedziałek. Ile taki proces ze zmianą na stałe w millenium może trwać? Czy jest sens teraz lecieć do banku i zmieniać? ewentualnie ten aneks ogarnąć i po podpisaniu kredytu zmienić na stałą?
@DJ007: okej, czyli lecieć do millenium. Po prosić o zmianę decyzji na stałe(ewentualnie ogarnąć aneks, jakby się nie udało, na później) i w ciągu trzech dni formularz, umowa i kropa, powinno styknąć
@DJ007: w jaki sposób można wygenerować taki formularz informacyjny? Mogę to zrobić gdzieś samodzielnie? Mam kredyt w ING i chciałbym przejść na stałą stopę, ale spotkanie w banku dopiero w przyszłym tygodniu, a do tego czasu pewnie będzie wyższa oferta
@DJ007: a jeszcze jedno pytania. Czy to możliwe, ze nie otrzymaliśmy oferty od banku na stałym oprocentowaniu? Wszystko było ogarniane przez naszego doradcę kredytowego, ale szkoda gadać na tę kobietę, więcej problemu niż pożytku.