Wpis z mikrobloga

Przeraża mnie powoli pomoc naszym siostrom i braciom z Ukrainy. Oczywiście ta pomóc jest niezbędna i potrzebna ale powinna być mądra. Pracuje z osobami w kryzysie bezdomności. Moi podopieczni po ukończeniu 8 lub 10 tygodniowej terapii na oddziale zamkniętym trafiają do ***. Kolejnym etapem w ich życiu jest podjęcie pracy zarobkowej. I nie było z tym problemu póki polskie firmy nie ulegały już globalnemu pomaganiu uchodźcom. Ja wiem że trzeba im pomóc. Ale nie może być takiej sytuacji że Polak dzwoni do firmy w sprawie pracy i słyszy od polskiego pracodawcy: "mamy wolne miejsca ale z góry przeznaczone są one dla Ukraińców..". Jestem za pomaganiem ale za mądrym pomaganiem. To nie może iść w tę stronę. Nagle służba zdrowia za darmo dla uchodźców....a moi podopieczni muszą się ubezpieczyć aby dostać skierowanie na terapię...a przecież też walczą o własne życie...coś jest nie tak...

#ukraina #wojna
  • 18
@w_o_j_t_a_s_s: dobrze wiesz ze za każdym "kryzysem bezdomności" wiąże się jakaś historia

Historia która blokuje daną osobę przed podjęciem pracy za minimalną i wynajęciem pokoju, by nie spać na ulicy

Alkohol, narkotyki, hazard, problemy psychiczne - chyba rzadko się zostaje bezdomnym przez przypadek, lub w wyniku zewnętrznych czynników

Natomiast milion osób uciekło teraz przed wojną, która nie jest ich winą ani nie wynika z ich błędów życiowych

Spokojnie, większość z nich
Nie starczą tylko czynniki genetyczne, muszą być środowiskowe


@niepopularna_opinia: nowotwory występują też spontanicznie

Możesz dostać glejaka żyjąc zdrowo

Są nowotwory, takie jak rak płuc gdzie środowisko ma gigantyczne znaczenie, a czynniki ryzyka ogromnie zwiększają szanse zachorowania. Podobnie jest np. z czerniakiem

Natomiast są nowotwory takie jak ww. glejak czy rak trzustki. I to nowotwory paskudne które możesz dostać będąc zdrową młodą osobą, dbającą o zdrowie

Nie wiem po co to pisze,
@w_o_j_t_a_s_s:

a moi podopieczni muszą się ubezpieczyć aby dostać skierowanie na terapię...a przecież też walczą o własne życie...coś jest nie tak...

To jest szczyt kretynizmu w naszym kraju, że to tak działa. Obsranego beja bez ubezpieczenia przyjmą na pogotowiu bez problemu bo zagrożenie życia, mimo, że taka kanalia i tak nigdy nie spłaci długu którym go obciążą za leczenie, tymczasem normalny człowiek próbujący wyjść z dołka, musi się rejestrować jako bezrobotny(a