Wpis z mikrobloga

@10129:

Ludzie mniej inteligentni są szczęśliwsi

Można to wytłumaczyć na 2 sposoby że ludzie mniej inteligentni nie zdają sobie sprawy z wielu faktów które ich otaczają, nie zajmują się sytuacją geopolityczną w Mozambiku czy nie rozpaczają nad brakiem sensu życia.
Drugi sposób to taki że ludzie inteligentniejsi osiągają większe sukcesy w życiu oraz potrafią swiadomiej panować nad swoimi emocjami dlatego są szczęśliwsi.

Prawda jest gdzieś po środku. Albo ci cię uda
@Mezomorfix: tłumaczyć można sobie wszystko, mnie bardziej interesują badania które pozatwierdzają prawidłowość tych tłumaczeń. Napisał, że to jest fakt a jednocześnie nie przedstawił nic na poparcie tego faktu. Może mieć rację z tym.

Można to wytłumaczyć na 2 sposoby że ludzie mniej inteligentni nie zdają sobie sprawy z wielu faktów które ich otaczają, nie zajmują się sytuacją geopolityczną w Mozambiku czy nie rozpaczają nad brakiem sensu życia.


nie jest to głupie
@10129: Psychologia to taka nauka że każdy ma swoje teorie. jedni wierzą Freudowi, inni opierają się na biologii ewolucyjnej. Przeczytałem masę książek, aby na końcu stwierdzić że w zasadzie nic nie wiem, bo niektóre badania się wzajemnie wykluczają albo mam inne doświadczenia z życia.
Wiem tylko jedno że można być głupim nieszczęśliwcem i równie dobrze wesołym inteligentem czerpiącym radość z życia. Kwestia podejścia i nastawienia do różnych spraw.
Jeden się będzie