Wpis z mikrobloga

Przykład manipulacji dewelopera.

Dawna cegielnia zamieni się w osiedle mieszkaniowe

Fajnie wygląda ten duży "pas zadrzewień" wzdłuż osiedla, co nie? Będzie można wyjść na spacer z dzieckiem, z psem, pobiegać, pograć w coś itp... A w oddali tylko pola uprawne - cisza, spokój i sielanka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No niekoniecznie:
https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1dOKrZpXZh7K0_7o_ruCuXI3VGoNmH5cc≪=50.107125262374666%2C20.04376621642352&z=17


#krakow #nieruchomosci #kupnomieszkania #deweloperka #oszukujo
maximuss - Przykład manipulacji dewelopera.

Dawna cegielnia zamieni się w osiedle ...

źródło: comment_16469095174oeTtrraoB5hNMmbIwCpZj.jpg

Pobierz
  • 30
@maximuss: Poszukaj działek, a potem zacznij je prześwietlać :)
Znalazłem już takie:
- w ogłoszeniu budowlana, a w planie zagospodarowania terenu ma na niej być droga,
- 16m szerokości budowlana, a po przekątnej przechodzi rura wodociągowa fi 500mm,
- budowlana, ale bez wydzielonej drogi dojazdowej - zapomnieli wspomnieć w ogłoszeniu, nie wiem w ogóle jaki notariusz coś takiego klepnie,
- budowlana, ale teren osuwiskowy,
- budowlana, ale rolna do wydzielenia kawałek
@maximuss: Poszukaj działek, a potem zacznij je prześwietlać :)

Znalazłem już takie:
- w ogłoszeniu budowlana, a w planie zagospodarowania terenu ma na niej być droga,
- 16m szerokości budowlana, a po przekątnej przechodzi rura wodociągowa fi 500mm,
- budowlana, ale bez wydzielonej drogi dojazdowej - zapomnieli wspomnieć w ogłoszeniu, nie wiem w ogóle jaki notariusz coś takiego klepnie,
- budowlana, ale teren osuwiskowy,
- budowlana, ale rolna do wydzielenia kawałek
@qmork: Może masz złe podejście do cen. Dla mnie mieszkania za 10k/m2 to również żadna okazja, ale jeszcze 3 miesiące temu na tle rynku nią była
@qmork: to ostatnie to zazwyczaj norma. Po prostu niższy podatek. Sam tak mam u siebie na "rolnej" działce, ale full uzbrojonej we wszelkie możliwe media. Problem może się pojawić jak działka objęta jest MPZP
@audrzej: Akurat tak była objęta i to zaznaczona jako tereny rolnicze. Właściciel po prostu "rozpoczął" budowę domu przed zatwierdzeniem planu - a na dobrą sprawę to sam nie wiedział jak to sprzedać i wydzielić, żeby ktoś inny mógł wybudować ten dom. A budować dom za swoje pieniądze na cudzej działce to brzmi jak interes życia.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tapirro: no ja znam bo mój np nic takiego nie zrobił, nie mówiąc już o wyciąganiu map przez notariusza xD nieopodal mam też przykład gdzie na wizualizacjach były korty i alejki, a w rzeczywistości deweloper postawił bez pozwolenia, na terenie parku rzecznego i wbrew planowi zagospodarowania budynek, który teraz zasłania mieszkańcom widok i czeka na rozbiórkę od dwóch lat (pewnie się nie doczeka) xD