Wpis z mikrobloga

@Jestem_robotem123: dawanie kredytów to biznes i jak to w biznesie priorytetem jest minimalizowanie strat i maksymalizacja zysków i zarządzenia ryzykiem tak aby kredytodawca zawsze wyszedł na plus. dlatego typ który ma stabilną pracę i co pół roku bierze kredyt który splaca z sukcesem jest lepszym klientem niż ktoś kto bierze kredyt bez żadnej historii wcześniejszych kredytów i zarobkami sugerującymi że wachnięcie gospodarką spowoduje że splacać go przestanie bo trzeba mieć co
@asdfghjkl: Napiszę ci coś mądrego. Dowiedz się, skąd banki w PL biorą hajs na kredyty hipoteczne, czym są kredyty hipoteczne, zapoznaj się z ustawą prawo bankowe i okolicznościami jego tworzenia. Zrozum, w jaki sposób działa regulowany rynek bankowy w Polsce, a jak w innych krajach UE. Zamiast #!$%@? powyżej zapoznaj się z pochodzeniem kapitału banków w Polsce i zrozum, że ma to znaczenie w kontekście kreowania popytu na zadłużanie i oszczędzanie
@asdfghjkl: A czego oczekujesz? Napisałeś parę frazesów w stylu "powiem gawiedzi, że takie prawa ekonomii, że ryzyko istnieje, że to, że tamto i wyjdę na specjalistę", zwróciłam uwagę na to, a ty z fochem "napisz coś mądrego". Jeżeli chcesz porozmawiać na dany temat, to zapraszam, bo interesują mnie te kwestie, ale najbardziej temat kreacji pieniądza przez banki komercyjne. Jednak tym się różnimy, że ty mi na zawołanie polecasz pisać "coś mądrego".
@Boczka: nie nakazuje ci nic pisać ¯_(ツ)/¯ zamiast robić w moim kierunku przytyki to było trzeba opowi napisać odpowiedz skoro uważasz się za eksperta ¯_(ツ)/¯ wtedy ja bym więcej się może dowiedział, op znalazł by coś ciekawego a inni którzy tu przyszli nie czytali by tych bezsensownych wymian zdań między tobą i mną
@asdfghjkl: Ja się nie uważam za eksperta, a właśnie zwróciłam tobie uwagę, że piszesz truizmy w formule pseudointelektualnej. Kto chce pogadać, to do mnie napisał albo ja do danej osoby i tak się toczy żyćko. To jest internet, zluzuj.
@Boczka: ja mam zluzować? xD przypierdzieliłaś się do mnie robisz to nadal i to ja mam zluzować? zawsze masz taki zwyczaj że wpierdzielasz się do rozmowy wytykając niedostatki intelektualne rozmówców samemu nie pisząc nic w temacie rozmowy? xD ech... szkoda prądu. bez odbioru
@Jestem_robotem123: no toć Ci @asdfghjkl wytłumaczył dlaczego tak jest - każda szanująca się firma, szczególnie finansowa, ma speców od zarządzania ryzykiem.
Większy udział raty kredytu w budżecie kredytobiorcy zwiększa ryzyko jego niewypłacalności. Niewypłacalność klienta powoduje znaczne wydłużenie czasu zwrotu niespłaconych środków lub nawet niemożność ściągnięcia długu (np. zakredytowany emeryt, komornik może wejść na emeryturę do pewnego pułapu, poniżej którego ustawa nie pozwala na ściąganie należności).
Analizując całą masę klientów można oszacować