Wpis z mikrobloga

Mirki, wziąłem firmę do zabudowania całego mieszkania (80m2) płytami (sufity i ściany). Siedzą już kilka dni, i tak wygląda efekt ich pracy. Na jakieś 18 płyt, tylko dwie trzymają prawie-pion. Reszta ucieka 0,5-1cm od pionu na metrze. Ale wisienką na torcie jest ściana z filmiku. 4cm na końcu poziomicy!
Zewnętrzna ściana jest zrobiona na stelażu i nawet to #!$%@?. Pion ucieka pół centymetra na metrze. A przecież ustawianie pionu profilu na ES to bajka.
To jest stare budownictwo i ściany są krzywe, dlatego chcieliśmy je zabudować karton-gipsem. Jutro rano chcę z nimi porozmawiać, najpierw po dobroci. Macie może jakieś pomysły, jak to uratować?

#budownictwo #remontujzwykopem #januszebudownictwa
  • 37
@PiotrFr: oczywiście, że sie obudzisz - różnica temperatury pod sufitem a przy podłodze na początku pożaru punktowego może wynosić kilkaset stopni. To ta różnica spowoduje, że na łeb spadnie Ci gorąca już płyta.
ale wiesz, że w pożarze ludzie nie umierają od temperatury?

Sam regips się nie zapali tylko będzie już płonąć całe pomieszczenie


@PiotrFr: no właśnie, Ty jeszcze żyjesz a talerze już się topią.

Temperatury topnienia tworzyw sztucznych są drastycznie niskie, możesz jeszcze spać nieświadomy co się odpi394la a pod sufitem będzie już kilkaset stopni i stopiony m-system, od którego puszczą śruby i dostaniesz w łeb płytami.

Dokładnie taki efekt był w miejscu
@skrytek: Hej Miras, widzę że jesteś online. Jak tam te Twoje ściany? zostawiłeś to tak? Były poprawki?

Pytam, bo niedługo też mnie to czeka ( ͡° ͜ʖ ͡°)