Wpis z mikrobloga

Te tryby graficzne na najnowszych konsolach to chyba największy rak i dla mnie główny argument przeciw kupowaniu next gena. Konsola była spoko bo gry były optymalizowane na jeden tryb, teraz trzeba wybierac miedzy wydajnością, optymalnym a jakością, co jest problematyczne, bo przynajmniej ja nienawidzę podejmować takich decyzji i zamiast cieszyć sie grą siedziałbym i myslał jak gra wygladalaby/chodzila w innym trybie. Znam wiele osób, które również na to narzekają
#xbox #playstation #gry #ps5 #xboxseriesx
  • 21
@koronawirus: Tak samo jest z telewizorami. Te wielkości ekranów w najnowszych telewizorach to chyba największy rak i dla mnie główny argument przeciw kupowaniu telewizora. Telewizor był spoko bo kiedyś były tylko w jednym rozmiarze, teraz trzeba wybierac miedzy 50 cali, 60 cali, 70 cali, co jest problematyczne, bo przynajmniej ja nienawidzę podejmować takich decyzji i zamiast cieszyć sie filmem lub grą siedziałbym i myslał jak film czy gra wygladalyby na ekranie
@Uszanowankoo: tyle, że gry powinny działać na pełnych detalach w 4K z 60 FPS, bo next geny miały w końcu to oferować. Trochę że tak powiem zrobili ludzi w konia.

A wyszło jak wyszło. Chcesz 60 fps? Obniżaj detale. Chcesz 4K? To grasz z chrupiącymi fpsami, no bo przecież to tryb jakości obrazu. Trochę to rozleniwiło devów.
@koronawirus: Oj nie byczqu. Największy rak na konsolach to ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: płacenie abonamentu za możliwość grania online.
Wszystko można zrozumieć, ale to jest jakieś #!$%@?.
@Celinka95: no zmieniam tryb, tylko mój wewnętrzny autyzm ma ciągle rozkmine czy jednak wolę ladniejsze 30 fps czy szybsze 60, grajac na 60 rozkminiam jak by teraz gra wygladala z RT na przykład, a grajac na 30 rozkminiam czy nie wygodniej by mi było jednak grać na 60 xD
@koronawirus: no to wlaczaj zawsze 30fpsow i dopiero jak uznasz, ze plynnosc ci przeszkadza w grze, to zaciskasz zeby i wlaczasz 60. A Rt nie wlaczasz prawie nigdy, bo to nieproporcjonalna strata wydajnosci w porownaniu do efektow.
Trochę że tak powiem zrobili ludzi w konia.


@Iskaryota: Nikt tu nie zrobił nikogo w konia. 2400 zł-2700 zł za konsolę nowej generacji w cenie przeciętnej (samej) karty graficznej do PC to nie jest robienie nikogo w konia tylko uczciwa cena i oferowanie gotowego, wydajnego produktu bez obiecywania gruszek na wierzbie.