Wpis z mikrobloga

@Zapaczony ja jestem przed ale czekam bo jestem dobrej myśli patrząc na kredyty. Kasy nie trzymam w złotówkach a za chwilę fachowców będzie do wyboru co nie miara, co prawda stal czy ropopochodne będa drogie, może pustaki też bo popioły bierzemy z Białorusi albo sam atlas ma tam kilka fabryk, ale jak nie będzie popytu to i ceny nie mogą wywalić niewiadomo jak wysoko.
@Zapaczony: ja zaczynam na wiosnę, stal kupiona jakieś pol roku temu za 5200/ tona i trochę innych materiałów. Ceny kosmos i strach jest. Mam nadzieje ze uda się po mału bez kredytu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zapaczony: zobaczymy na ile to stały trend a na ile chwilowe wahania. Aktualnie rynek jest w szoku, więc spekulanci weszli do gry, myślę że w dłuższej, kilkumiesięcznej perspektywie to się trochę uspokoi, ale cen sprzed miesiąca pewnie szybko nie ujrzymy
@l0h-s: spokojnie, na ten moment import z UKR i RUS jest zamknięty, natomiast rynek nie znosi próżni, zaraz zaczną przypływać statki z Turcji, Wietnamu, Korei i ceny spadną. Zauważcie, że zapotrzebowanie wcale nie jest takie wielkie, tutaj jest problem z przerwanym łańcuchem, który zostanie zastąpiony przez inny. Automotive działa na pół gwizdka, a to on był jednym z największych kupców stali.
@Zapaczony: Wcześniej były jazdy z cenami, ale chyba podyktowane chęcią zarobku. Teraz tej stali po prostu nie ma. Dostaję oferty z ceną zablokowaną na 4 godziny po uprzednim uproszeniu. Nie ma surowca - rudy żelaza.
@Zapaczony: mam pozwolenie, mialem zaczynac za tydzien, ale nie ma stali i ceny kosmos... Ten projekt narazie leci na polke i buduje dom szkieletowy (podpisuje umowe teraz i cena "sie nie zmieni") na innej dzialce. Pomieszkamy chwile, jak sytuacja sie unormuje to sprzedam i wroce do budowy domu murowanego. Ogolnie slabo to wyglada teraz, ale ciesze sie, ze nie zaczalem kilka tygodni temu, bo bylby totalny dramat.
@Czachaaa: tez mamy z archonu. wg. ich kosztorusu na grudzien powinien kosztowac 800k, na wycene z poczatku lutego wyszko 1.1m, z dzisiaj juz ponad 1 250 000 ( ͡° ͜ʖ ͡°) i ciagle rosnie :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Zapaczony: buduje się od czerwca 2021. Aktualnie mam już stan surowy zamknięty a w środku trwają prace instalacyjne. Potem jeszcze ocieplenie zewnętrzne, ocieplenie strychu i skosów i prace wykończeniowe.

Jest w #!$%@? drogo. Budżet planowałem w maju 2021 roku - brałem pod uwagę najdroższe oferty + 20% zapasu. Dzisiaj z niektórymi pracami jestem na styk a do niektórych muszę dopłacać.

Dla porównania mój dom do SSZ to koszt około 350tys (stan
@DorodnyTucznik: a te milony nowych klientow z Ukr to gdzie beda mieszkac? Jak nie sami beda pompowac rynek, to fundusze rzuca sie na nowe mieszkania pod wynajem... "tano to juz bylo..." ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ehisedi: czyli teraz banał z grup budowlanych napisać trzeba = oczy się otworzą, bo dopiero się w tym momencie jazda zaczyna :)

@Zapaczony: każdemu biorącemu kredyt, jeśli nie ma dochodów powyżej 10k, serdecznie odradzam budowę :)

Więźba: 750 -> 1700 (M3) (mokra, tartak)
Styro: 186 -> 370 (M3) (grafit 031)
Pustak: 9,80 -> 16,50 (szt) (gazobeton)
Dachówka: 4,20 -> 6,30 (szt)
Stal: 2400 -> 7500 (tona) idzie w górę i
Pobierz ravau - @ehisedi: czyli teraz banał z grup budowlanych napisać trzeba = oczy się otwo...
źródło: comment_1647010013EWRCg21W8NbLV32vDpUeAX.jpg