Wpis z mikrobloga

Swoją drogą - rozbraja mnie w jakim stylu upada mit wykopowiczów, którzy „zarabiają” 15k, głoszących, że za mniej niż średnia krajowa pracuje tylko plebs xD

100-200 zł więcej na miesiąc na tankowaniu - skowyt, panika, płacz i darcie szat w języku robali xD

Edit. tak, tak - zakupy w Lidlu na miesiąc też wyjdą o 100-200 zł więcej. To ma wpływ na życie osób, które pracują za minimalną, a nie za 15k - stąd dziwi mnie ten nagły skowyt :)

#ukraina #wojna #rosja #paliwo #programista15k #antykapitalizm #bekazlibka
  • 106
@Tywin_Lannister: W sumie jak ja byłem w technikum i na studiach, czyli nie utrzymywałem się sam to też mi się wydawało, że będę jeździł zajebistymi samochodami i na wszystko będzie mnie stać. Życie mnie trochę zweryfikowało, więc myślę, że większość wykopków to dzieciaki na garnuszku rodziców jeszcze bo widzę tu podobne mechanizmy

Będzie bolało zderzenie z rzeczywistością tyle wam drogie wykopki mogę powiedzieć( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie
100-200 zł więcej na miesiąc na tankowaniu


@Tywin_Lannister: więcej.
Ale też nie wiem czemu wychodzisz z założenia, że jak ktoś w miarę sensownie zarabia to ma w dupie ile wydaje.
Tutaj kilka stówek więcej za paliwo, kilka stówek więcej za jedzenie, kilka stówek więcej za ratę mieszkania, kilka stówek więcej za opłaty eksploatacyjne, tutaj parę stówek podatku więcej co miesiąc... To się sumuje.
W sumie jak ja byłem w technikum i na studiach, czyli nie utrzymywałem się sam to też mi się wydawało, że będę jeździł zajebistymi samochodami i na wszystko będzie mnie stać. Życie mnie trochę zweryfikowało, więc myślę, że większość wykopków to dzieciaki na garnuszku rodziców jeszcze bo widzę tu podobne mechanizmy


@Kiedys_Mialem_Fejm: +1. W okolicy 25 lat przychodzi otrzeźwienie xD
@Mathas: Bo 3/4 jak nie więcej programistów na etatach nie ma 15k, tylko bliżej 8-10k brutto, czyli 5600-6800 PLN na łapę, o czym na wykopie się nie wspomina. Nikt też nie wspomina, że na kontraktach, gdzie zarobki są większe, są też i terminy z których się trzeba wywiązać, by kasę otrzymać. A na UOP otrzymując15k netto, trzeba być cały czas na topie (kształcenie), szukać rozwiązań po pracy, w czasie wolnym cały
To ma wpływ na życie osób, które pracują za minimalną, a nie za 15k - stąd dziwi mnie ten nagły skowyt :)


@Tywin_Lannister: Absolutna bzdura.

Tzn. oczywiście ma największy wpływ na mało zarabiających, ale każdy to odczuje i to mocno. To nie jest 100 - 200 zł, tylko cały ciąg przyczynowo-skutkowy, którego efektem będzie bardzo duży wzrost obciążeń.

Druga sprawa, nie mierz wszystkich swoją miarą. Dla Ciebie to 100 zł więcej
@Tywin_Lannister: Przeraża mnie brak myślenia przyczynowo skutkowego wśród wykopków xD Tak, oczywiście, gigantyczny wzrost cen paliw będzie skutkował tylko tym, że więcej zapłaci się za tankowanie samochodu xD


@JanSebastianCadillac: Jak wszystko podrożeje to i wartość pracy programisty podrożeje, więc się nie martw zaraz będą programiści 20k