Wpis z mikrobloga

Rektor Politechniki Warszawskiej wywiera presję na rady mieszkańców akademików pw o udostępnienie pokoi dla uchodźców, tym samym wyrzucając mieszkańców. Mają mieć zapewnione miejsce(lub nie?) W innych akademikach, zapewne w dużo gorszym standardzie i lokalizacji. Rozumiem chęć pomocy dla ludzi pokrzywdzonych wojną, ale nie jest w porządku aby to się odbyło kosztem innych. Pomijam fakt, że studenci PW mieszkają w warunkach jakby sami byli uchodźcami (pluskwy, karaluchy, standard pokoi) Uczelnia planuje umieścić 500 osób w akademikach, jednocześnie dom o którym mowa na ss mieści zaledwie 200 osób, więc nie skończy się na jednym.
#ukraina #warszawa #wykopefekt #politechnikawarszawska
Pobierz Saville - Rektor Politechniki Warszawskiej wywiera presję na rady mieszkańców akademi...
źródło: comment_1646817865Y3m7vZtOjmUNXiSgroNni3.jpg
  • 53
@Saville jak dla mnie masakra, z zasady warunki w żadnym akademiku nie są powalające, osobiście mega bym się wkurzyła, gdyby mnie tak w ciągu roku akademickiego z dupy przenieśli do jeszcze gorszej #!$%@?. Sama nagła przeprowadzka dla studenta to już trochę problem, bo raczej jak ktoś mieszka w akademiku, to nie ma własnego auta ani kasy na zbytki.
Nie rozumiem czemu nie mogą uchodźców zakwaterować tam, gdzie chcą przenieść studentów i nie
@Saville: W Krakowie jeszcze lepiej. W zeszły piątek kazali wszystkim osobom z małego w bardzo dobrym standardzie akademika w centrum wyprowadzić się na drugi dzień xD do #!$%@? akademika na Prokocimiu prawie godzinę od centrum xD
@Saville: ale to nie tylko w Warszawie, w Lublinie to samo. Wyjebują studentów, którzy zapłacili za akademik, dając informacje w czwartek wieczorem, a w piątek rano ma cię już tam nie być, a weź im daj odpowiedź, ze w poniedziałek dopiero możesz zabrać rzeczy to przez cały weekend gnębią telefonami, ze masz to natychmiast zabierać. Czy ich przenosza gdzies? Tak, jesli chcesz, to nadal możesz płacić taka sama cene jak placiles
@xyz_123 i nikt nie kręci gównoburzy? To mega smutne jest.
Ja pamiętam, że jak mieszkałam w akademiku, to jak musiałam się wyprowadzić na koniec roku (przechowalnia rzeczy była tylko dla osób mieszkających w bardzo odległych miejscowościach), to przyjeżdżał po mnie brat z rodzinnego miasta i pomagał pakować i nosić, jakby mnie tak załatwili z dnia na dzień to bym się tam zabarykadowała chyba, bo to nie jest jedną torebka.
Nie rozumiem czemu nie mogą uchodźców zakwaterować tam, gdzie chcą przenieść studentów i nie robić ludziom problemu.


@fuechsinn: żeby studenci wiedzieli, że uchodźcy są i trzeba im pomagać, to tak jak maseczki i covid, mają tylko przypominać, że jest pandemia i trzeba z nią walczyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@krabczy nie no, naprawdę jest to dla mnie nie do pojęcia, ja rozumiem, że powinno się pomagać uchodźcom, ale lokując ich tam gdzie jest miejsce, a nie wywalając studentów jak robaków ( ͡° ʖ̯ ͡°) wygląda jak straszna pokazówka.

To znaczy kumam, że pewnie wygodniej jest w wrzucić wszystkich uchodźców do jednego budynku niż rozlokowywać po różnych, no ale żeby przymusowo wywalać lokatorów do gorszego standardu dla własnej
@fuechsinn: oczywiście, że tak
imo powinni im zrobić obozy na stadionach i tyle. mają być warunki żeby nie umrzeć z głodu i mieć jakiś dach nad głową, ale nie, my musimy ich na bogato przyjąć, zastaw się a postaw się, a to, że nie ma już jedzenia to trudno, hotelarze w przypływie heroizmu wzięli po 40 osób i teraz płaczą, że nie mają jedzenia, koszty rosną i nie mogą zarabiać.

ludzie
@NickoSky wydaje mi się że jest to post z grupki akademika na fb. Wczoraj na zebraniu studenci mocno sie wkurzyli o to, ale pewnie rektor nie weźmie ich pod uwagę i zrobi jak mu pasuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@fuechsinn: " nikt nie kręci gównoburzy? To mega smutne jest."

Zacznij to cię zwyzywają od ruskich onuc.

Wczoraj wrzuciłem wpis informujący o tym, że lekarze specjaliści będą przyjmować uchodźców z dnia na dzień, a Polak musi czekać miesiącami jeśli nie dłużej to też się znalazło kilku agentów, którzy nie widzą w tym problemu "bo mi domu nie zbombardowali".

#!$%@?, przecież przez takie podziały nawet sami uchodźcy będą się z tym czuć
@fuechsinn Mnie na początku pandemii w marcu dokładnie tak załatwili. Zamknęli akademik i nie pozwolili odebrać rzeczy. Odzyskałem je dopiero pod koniec czerwca kiedy wyprowadziłem się ostatecznie.
@Krupier do specjalistów? Mówisz serio? Widzę, że jest endokrynolog wypisany xD

Mi do endokrynologa w zeszłym roku dali termin na 2025 xD po tym jak wyszły mi dość kiepskie wyniki krwi.

Ja rozumiem jak ktoś potrzebuje dializy czy chemioterapii, pilne sprawy, ale no #!$%@?, czemu ja mam czekać na endokrynologa 4 lata z #!$%@? wynikami, a dla uchodźców jest na już xD zabolało.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fuechsinn: "Ja rozumiem jak ktoś potrzebuje dializy czy chemioterapii, pilne sprawy, ale no #!$%@?, czemu ja mam czekać na endokrynologa 4 lata z #!$%@? wynikami, a dla uchodźców jest na już xD zabolało"

Nie, nie rozumiesz. Oni mają wojnę, a ty jesteś ruskim agentem skoro stawiasz swoją wygodę nad ich los. Nic ci się nie stanie jak trochę dłużej poczekasz.