Wpis z mikrobloga

Bohaterstwo dla faceta: czekać w zasadzce, żeby rozwalić czołg Javelinem, narażać się na usmażenie żywcem w przedziale desantowym BWPa, walczyć dalej na swojej pozycji pomimo wybicia przez ruskich połowy kolegów z oddziału.

Bohaterstwo dla kobiety: pomalować sobie ryj i nagrać filmik na TikToka.

Spiders Web był zawsze gównomedium, ale teraz tam jakąś Julkę tam po#$bało z dowartościowywaniem siebie i innych Julek, przekonując że robienie gównofilmików to bohaterstwo takie same jak narażanie życia w realnej walce.

Walka informacyjna jest ważna, ale nazywanie tego bohaterstwem, to taki "Julka moment" że jprd XD

Przeciętnemu facetowi w Polsce nigdy nie przeszłoby przez myśl nazwać się bohaterem takim jak ukraińscy żołnierze, tylko dlatego że robi memy z generałem Denaturovem.

#rakcontent #bekazlewactwa #logikarozowychpaskow #wojsko #wojna #rosja #ukraina
s.....i - Bohaterstwo dla faceta: czekać w zasadzce, żeby rozwalić czołg Javelinem, n...

źródło: comment_1646808647XwuMudyNNjwgef4hIkEpYb.jpg

Pobierz
  • 89
  • Odpowiedz
@skitarii:

bohaterstwo to intencjonalne działanie na rzecz innych będących w potrzebie lub na rzecz ludzkości, podejmowane z pobudek moralnych, pozbawione osobistych korzyści, ze świadomością prawdopodobnych kosztów osobistych.
  • Odpowiedz
@skitarii: ty chyba mówisz o heroizmie

Heroizm – zdolność dokonywania wielkich czynów przez bohaterów lub ludzi wyróżniających się wyjątkową świadomością swojej misji historycznej, często utożsamiany z męstwem
  • Odpowiedz
chociaż humor poprawiłeś paru zakompleksionym wykopowym karynom, brawo


@skitarii: A ty wielu zakompleksionym incelom i mizoginom. Oj jacy to mężczyźni niesamowici, nigdy nie przypisują sobie bohaterstwa, tacy skromnisie, tacy zajebiści, tylko o dobro walczą, tylko robią wszystko bezinteresownie, tylko poświęcają się bo chcą, bo są takimi dobrymi ludźmi. Ojoj. Nie dość że sam siebie liżesz po jajach to kolegów jeszcze spod tagów przegrywizmu.

dalej nie ma to nic wspólnego z bohaterstwem i poświęceniem tych co zostali i
  • Odpowiedz
@SarahC: nie, to po prostu ty ściągnęłaś definicję "bohaterstwa" z jakiejś gównostronki o psychologii, która pierwsza ci w Google wyskoczyła, gdy w rzeczywistości bohaterstwo i heroizm to są synonimy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
A ty wielu zakompleksionym incelom i mizoginom. Oj jacy to mężczyźni niesamowici, nigdy nie przypisują sobie bohaterstwa, tacy skromnisie, tacy zajebiści, tylko o dobro walczą, tylko robią wszystko bezinteresownie, tylko poświęcają się bo chcą, bo są takimi dobrymi ludźmi. Ojoj. Nie dość że sam siebie liżesz po jajach to kolegów jeszcze spod tagów przegrywizmu.


@nowywinternetach: coś ci się pod deklem wali. Ja akurat pisałem o prawdziwych bohaterach którzy walczą teraz na Ukrainie. Nie robię bohaterów z tych którzy na to nie zasługują.

W większości bo byli zmuszeni poborem i zakazem do wyjazdu z kraju to
  • Odpowiedz
Saszka obierający kartofle przy linii frontu, żeby chłopaki trzymające linię miały co jeść, ryzykując przy tym codziennie swoje życie, jest dużo większym bohaterem niż jakaś Swieta, która robi filmiki na TikToka


@skitarii: Widzę, że bardzo zakochany jesteś w mężczyznach jak nawet podniecasz się obierającymi ziemniaki pod przymusem rządzących. No ale dobrze. Miłość nie wybiera.
  • Odpowiedz
A, że tam starasz się stworzyć polaryzację, typowy kontrast mężczyzna-dobry, kobieta-do niczego to tam wiadomo. U was na tagu przegryw to normalka. Nie pierwszy taki temat. W każdym temacie to robicie.

Każdy może ratować dzieci.


Jako Ukrainiec nie możesz wyjechać z kraju ratując je przez ewakuację i zapewnienie bezpieczeństwa. To też wysiłek, stres, decyzje.

Ale
  • Odpowiedz
A, że tam starasz się stworzyć polaryzację, typowy kontrast mężczyzna-dobry, kobieta-do niczego to tam wiadomo. U was na tagu przegryw to normalka. Nie pierwszy taki temat. W każdym temacie to robicie.


@nowywinternetach: znowu ci się coś na łeb wali. Tagu #przegryw użyłem może kilka razy przez prawie dwa lata na ponad 500 wpisów.

Ja nie tworzę polaryzacji, tylko ją pokazuję w tej sytuacji. Gdyby autorka pisała o bohaterstwie
  • Odpowiedz
@SarahC: no i teraz napisz w jakiej szczególnie trudnej sytuacji są ukraińskie tiktokerki w UK czy nawet w Polsce i czym wielkim się poświęcają, żeby nazwać je bohaterkami.

I czy tak samo bohaterami nazwiesz wykopków, którzy robią memy ośmieszające Putina, siedząc sobie wygodnie przed komputerami, skoro ich poświęcenie i trudna sytuacja jest praktycznie taka sama.
  • Odpowiedz
@skitarii: Ta, ta, ty ciągle o tej autorce, gdzie ja o niej wcale nie mówię, no ale mniejsza, widzisz co chcesz widzieć jak z obierającego ziemniaki robisz bohatera, mimo, że był zaciągnięty przymusem. Ale bym się mógł sobą podniecać widzę, jakbym robił takie rzeczy nawet nie chcąc i nie umiejąc zrobić niczego naprawdę HEROICZNEGO I SPEKTAKULARNEGO.

Gdyby autorka pisała o bohaterstwie kobiet które zostały na Ukrainie i walczą, to nic złego bym nie napisał.


A gdyby o tych co ratują dzieci i bezpiecznie je przewożą do innych krajów, by mogły przetrwać? W synonimach bohaterstwa to jest co najwyżej ucieczka i tchórzostwo, a im takie role przypisało się z góry, tak samo jak z góry mężczyznom
  • Odpowiedz
Ta, ta, ty ciągle o tej autorce, gdzie ja o niej wcale nie mówię, no ale mniejsza, widzisz co chcesz widzieć jak z obierającego ziemniaki robisz bohatera, mimo, że był zaciągnięty przymusem. Ale bym się mógł sobą podniecać widzę, jakbym robił takie rzeczy nawet nie chcąc i nie umiejąc zrobić niczego naprawdę HEROICZNEGO I SPEKTAKULARNEGO.


@nowywinternetach: nie mógłbyś, bo jesteś zwykłym wykopowym dzbanem, który w takiej sytuacji od razu by zdezerterował, a mimo to wpadłeś na idiotyczny pomysł przypisania sobie prawa mówienia co jest heroizmem, a co nie.

A gdyby o tych co ratują dzieci i bezpiecznie je przewożą do innych krajów, by mogły przetrwać? W synonimach bohaterstwa to jest co najwyżej ucieczka i tchórzostwo, a im takie role przypisało się z góry, tak samo jak z góry mężczyznom
  • Odpowiedz
I nie, wywozenie dzieci, które nie wiąże się z żadnym większym niebezpieczeństwem względem zostania w kraju nie jest bohaterstwem,


@skitarii: Czyli tak jak myślałem, każdemy gościowi wyliżesz jaja próbując na chłopski rozum porównywać skalę niebezpieczeństwa, ale to, że zostali do tego przymuszeni, zadania są różnego stopnia w tym różnego niebezpieczeństwa i różnego stopnia poświęcenia to już tam mniejsza. Ważne, by baby pokazać w złym świetle na tle mężczyzn. Korwinowi już ucałowałeś rączkę?

który w takiej sytuacji od razu by
  • Odpowiedz
#!$%@? wiem o ukraińskich influencerach bo ich nie śledzę

ale wiem za to o japońskich - i im sie akurat należy szacunek


@SarahC: szacunek za dobroczynność się należy, ale dalej bohaterem jest Saszka, który zwykłym granatnikiem RPG zlikwiduje BWP kosztującego większą kwotę niż ta którą dała ta influencerka + jeszcze załogę i desant.

Bez takich Saszków influencerzy nie mieliby gdzie kasy wysyłać, bo Ukraina byłaby już częścią Rosji.
  • Odpowiedz
@skitarii: weź już nie drąż tego bo to nie ma sensu
ja mam swoje zdanie ty swoje
stoimy w opozycji
nie chcesz udzielić empatii drugiej stronie to skończmy ten wykład akademicki bo to do niczego nie prowadzi
  • Odpowiedz