Wpis z mikrobloga

Ogólnie to zajebista szansa jest przed nami, ale do tego trzeba kompetentnego rządu który ma plan i myśli perspektywistycznie co może być jednak problem w polsce.
Jak już rosja przegra is sobie ten głupi ryj rozwali, a sytuacja na ukrainie się unormuje i zacznie wracać kapitał ludzki jak i finansowy co w połączeniu z zaawansowanymi rozmowani o wejściu do unii i dobrym PR daje zajebistą szansę utworzenia prawdziwego międzymorza między Polską, a Ukrainą. Taka współpraca technologiczno-kulturalno-militarna przy wielkościach nasych gospodarek i złożach naturalnych ukrainy by stowrzyła realną przeciwwage w UE do francji czy niemiec.

#wojna #ukraina
Pobierz zawszespoko - Ogólnie to zajebista szansa jest przed nami, ale do tego trzeba kompete...
źródło: comment_1646754919uR74FbaaPEogKwu0lqiuPG.jpg
  • 99
@zawszespoko: może jakaś przepowiednia w końcu siądzie :p „Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie. Będzie jakaś wojna w Europie, ale to nie przejdzie przez teren Polski. Polsce będą się kłaniać narody Europy… Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym”.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zawszespoko: Trafne spostrzeżenie jakby dobrze to rozegrać to Polska mogłaby stać się naprawdę centrum Europy a miejsce Berlina zajęła by Warszawa ale no właśnie ale po pierwsze za sterami mamy PiS a po drugie nigdy na to nie pozwoli Paryż i Berlin
@zawszespoko: chyba każdy kumaty polak wie już od tygodnia że dla nas celem tej wojny jest odtworzenie wielkiej rzeczpospolitej z polską, ukrainą i może białorusią w której panuje rigcz, wspólne interesy i razem rozwijamy się ku chwale naszej odnowionej krainy i jesteśmy lokalną potęgą a ruscy będą rozbierani przez najbliższe 123 lata.
@zawszespoko: ekspertem nie jestem ale wydaje mi się, że dla Polski wejście Ukrainy do UE nie będzie korzystne. Może za wiele lat jak Ukraina upora się z korupcją, oligarchią, dogoni nas trochę w rozwoju, zabezpieczy granice.
Moje obawy są takie, że jeśli będą mieli o wiele niższe koszty pracy itp. oraz nielimitowany dostęp do wspólnego rynku będą mogli sprzedawać znacznie taniej swoje produkty niż rodzimi producenci. Łatwo jest mi wyobrazić sobie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@zawszespoko: z jakimi kompleksami? Ty piszesz o konkurencji dla Francji i Niemiec, gdzie Niemcy są od nas ile raxy bogatsze według PKB per capita? 5? 6? Polska jest biedna i nijak nie jest rozwinięta technologicznie na tle państw Europy Zachodniej. Do tego chcesz doczepić jej kleszcza w postaci wymagającej miliardów zdewastowanej Ukrainy. Brzmi jak przepis na sukces.
Dać im spokój, hajs i możliwości to dogonią nas w 7 lat

@zawszespoko:

XDDDD poczytaj sobie gościu o oligarchach na Ukrainie. Możesz zacząć od takich nazwisk jak Achmetow i Kołomyjski. W jaki sposób władze stracił Poroszenko i jak uzyskał ją Zełenski. O prywatyzacji różnych spółek ukraińskich. Potem sobie pooglądaj ten kraj na Street view i uświadom sobie, że zjadłeś "0" przy tej 7 o której pisałeś.