Wpis z mikrobloga

@stonka_ziemniaczana:
Nie czytałem książki z Zychowiczem, ale mogę się wypowiedzieć w kontekście Armii Nowego Wzoru. Być może faktycznie w kilku miejscach się pomylili, wiadomo, że nie mają monopolu na rację.
Jednocześnie trzeba przyznać, że mieli rację odnośnie słabych punktów Armii rosyjskiej - ciągi logistyczne w które powinniśmy uderzać. Rację mieli mówiąc o tym, że wojsko powinno mieć mnóstwo broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej, bo relacja koszt-efekt jest najlepsza. Rację mieli w kontekście
Partyzantka jest najważniejsza na dłuższą metę. Udowodnił to Afganistan. Udowadnia to też Ukraina a wszyscy myśleli, że stawianie oporu jak w Afganistanie nie jest możliwe gdyż nie ma tu we wschodniej europie gór. Ale są miasta, rzeki i to zastępuje.


@Bonapartysta: #!$%@?. Partyzantka to jedynie za okupacji, wspierana oddziałami specjalnymi i ludźmi którzy byli w woju ale woja już nie ma, bo kraju nie ma.

Przeciez tę wojnę, szczególnie na południu
@Bonapartysta: tak tak w awganistanie partyzantka rozwalała bataliony zmechanizowane predatory latały teeeż.
A amerykanom zaśpiewam o D day XD #pdk
Powiedz mi ile czołgów i samolotów ta partyzantka zniszczyła? Partyzantka jest dobra do gnębiienia i zmuszenia do wyjazdu a nie odpierania zmasowanego natarcia
@iAmTS: Nie masz pojęcia o czym piszesz. Tam gdzie jeżdżą kolumnami przez tereny zurbanizowane albo otwarte pola są łatwymi celami dla partyzantki.
Partyzantka to jedyny wróg( o ile jest dobrze zorganizowana i ma zasoby) jakiej nie jest w stanie pokonać silna armia. Gdyż nie da się zniszczyć tych, których nie widać a potrafią być żołnierzami przez godzinne dziennie albo po prostu kiedy jest dobra sytuacja do ataku.
Wojsko nie jest w
Nie masz pojęcia o czym piszesz. Tam gdzie jeżdżą kolumnami przez tereny zurbanizowane albo otwarte pola są łatwymi celami dla partyzantki.

W ogóle czegoś takiego nie da się za bardzo osłaniać.


@Bonapartysta: Da się i nawet Rosjanie to robili, w Syrii- tworzyli większe konwoje i dodawali do nich osłonę oplot, helikopterów i pojazdów opancerzonych.

To, że na Ukrainie zachowują się jak upośledzeni i puszczają luzem po 5 ciężarówek, a w międzyczasie
MPADS to jak ta helka w Syrii by sobie latała w tym konwoju xd?


@Bonapartysta: tak, bo od tego są systemy aktywnego zakłócania, do tego mogą też latać drony z termowizją i wtedy odpalenie rakiety jest zdradzeniem swojej pozycji i samobójstwem.
Poza tym rakieta MANPADS za 200k $ to nie jest coś, co powszechnie może mieć partyzantka.

W Syrii była słynna bitwa między amerykanami a rosjanami. Rosjanie zostali zgładzeni dokładnie tak
@selflessness: @Bonapartysta: o własnie to. Po #!$%@? dawać sprzęt za miliony dolarów partyzantce, kiedy za te pieniądze i czas można inwestować w rozpoznanie, wyszkolonego żołnierza i całą resztę? Czy nie to robią amerykanie?

Przeciez zawsze można rzucić to co zostało ludziom i powiedzieć macie, strzelajcie. Ale w kraju bez sprzętu zaczynać od tego? Mam wrażenie, ze miłośnicy partyzantki to postulują to jako nie ostatnią szansę na opór, a coś co