Wpis z mikrobloga

@WabiSabi:

Coaching dla militarnych fanbojów.


Zabawne, bo nazwa jest zaczerpnięta z historycznej reformy armii polskiej, żeby nie skłamać z XV-XVI wieku (nie jestem pewien z kiedy dokładnie, autorzy sami o tym mówili)

@bylem_zielonko:

a co mówił/pisał?


Nie on, członek zespołu - Albert Świdziński. W ogromnym skrócie i nie tłumacząc logiki: wyrażenie gotowości do dalszej walki nawet po otrzymaniu kilku uderzeń taktyczną (niestrategiczną) bronią jądrowa. Dokładnie wyjaśnione to jest w tym
Bartosiak cały czas truł ludziom, że to nie ta sama armia co w Czeczenii albo ZSRR. Po wielkich reformach itd.

Albo gdy Rosja zaatakuje to odetną internet ukraińcom i nie będzie filmów.

Zychowicz, że np. partyznatka nie ma już sensu bo drony rozwalą tych chłopców z bronią co rozpalą sobie ognisko w lesie.

To tylko pierwsze przykłady jakie przychodzą mi do głowy. A można wymienać, wymieniać.


@Bonapartysta: ale momencik momencik.

1.
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: Wszystkie rządy w Polsce nie dbały o stan polskiej armii. Polscy politycy nigdy nie wierzyli w siłę Rosji, tylko rzucali cytatami typu "najpierw gruzja, potem kraje bałtyckie potem...".
Długo przed wojną jako wykopowy pseudoekspert mówiłem, że to jest dowód na to, że straszenie Rosją to tylko w telewizji ale rządzący w to nie wierzą bo rozwijaliby armie.
@andryu1992 ale ciągle totalna pomyłka jeśli chodzi o stosowanie wojska zmechanizowane i pancerne. I to błąd kardynalny bo taktyka proponowana przez bartosiaka została wykorzystana na froncie ,na którym Rosja wdarła się najgłębiej w terytorium Ukrainy.
Jednocześnie trzeba przyznać, że mieli rację odnośnie słabych punktów Armii rosyjskiej - ciągi logistyczne w które powinniśmy uderzać. Rację mieli mówiąc o tym, że wojsko powinno mieć mnóstwo broni przeciwpancernej i przeciwlotniczej, bo relacja koszt-efekt jest najlepsza. Rację mieli w kontekście odpowiedzi na groźbę eskalacji nuklearnej. To wszystko sprawdziło się na Ukrainie. Moim zdaniem mieli też rację w kontekście broni rakietowej.


@andryu1992: Ale wiesz że to wszystko już powiedziało NATO w
@RobotKuchenny9000: w latach 80 mówili o armii rosyjskiej? To ciekawe xd
Kto mówił w latach 80 i co dokładnie? Skoro mówisz że WSZYSTKO, to podaj proszę chociaż wypowiedź dotycząca jednego - odpowiedzi na groźbę eskalacji nuklearnej. Ja myślę, że nic takiego nie znajdziesz. Z prostej przyczyny: to nie jest strategia zgodna z interesem sojuszu :)
@PogromcaMarchewek:

taktyka proponowana przez bartosiaka została wykorzystana na froncie ,na którym Rosja wdarła się najgłębiej w terytorium Ukrainy.


Które elementy tej taktyki? Bo ja równie dobrze mogę powiedzieć, że więcej elementów tej taktyki jest na północy, a nie na południu. Na południu np. nie ma strefy nękania.
@Bonapartysta:
Na wykopie jakaś bojówka wolskiego powstała i plują na bartosiaka bo..bo, nie wiem. Bo im odyebało.
Bartosiak przynajmniej jakaś pracę wykonuje. Jak wolskiego u zychowicza oglądam to widzę kompendium wiedzy z twittera z trzech dni. Nic więcej.
Każda sensacja ogólnie znana dla osób zainteresowanych tematem. Plus dla niego, że to przekazuje w skondensowany sposób.
@zeMadafaka: Nic nie pisałem o Wolskim. Gdy słucha się Bartosiaka to nic nie dowiesz się szczegółowego z frontu tylko okrągłe słowa jak przystało na publicystę. Właściwie taka czarująca papka bez mięsa.
Wolski to się czegoś dowiesz i nie widziałem jeszcze aby wypowiedział głupstwa.
Napierała ora ich na ostro na swoim kanale.


@knur3000: odpaliłem ten filmik, dotarłem do momentu, w którym gość mówi, że Bartosiak prorokuje uderzenie Rosji na Polskę. W najgłośniejszej ostatnio książce Bartosiak mówi w kilku miejscach, że Rosja nie odważy się zaatakować Polski. Typowi pomyliło się analizowanie/rozważanie różnych scenariuszy z przepowiadaniem przyszłości. Nie warto go dalej słuchać.

@stonka_ziemniaczana: Bartosiak i Zychowicz wielokrotnie (jak przystało na ludzi o choć minimalnej skromności) podkreślali,
@bijotai: "po angielsku" na hui?
"fana Kaczyńskiego" co ty jesteś fanatyk?
..widać, że nie czytasz i nie wiesz dlaczego to wstawił i jakich zwrotów używał kaczor.
Hahaha no padłem, ale jesteś niezły typ. Do tego przekonany o swojej nieomylności.
@bijotai:

Może warto przeczytać cokolwiek naukowego

No może i źle zapamiętałem i nazwa wzięła się z XVII Anglii, a nie Polski. Musiałbym sprawdzić co sami autorzy mówili, ale tego nie zrobię bo to nieistotne i nie wiem czemu tak się czepiasz - mógłbyś podesłać link bez tej złośliwej uwagi.
To co wysłałeś nie ma wpływu na to co odpowiedziałem w kontekście "coachingowej" nazwy, bo argument nadal jest trafny. Czy to była
@bijotai: xD rozmawiamy o genezie nazwy ANW, a Ty mi z pisiorami wyskakujesz xd
Nie będę pisał, że jesteś głupi, ale mylisz się wyciągając wnioski z jednego wpisu wyrwanego z kontekstu. Mógłbym napisać argumenty dlaczego, ale i tak Cię to nie przekona, bo jeden screenshot już Cię przekonał.