Wpis z mikrobloga

@Podajhaslodowifi:

Z racji tego że sprzedałem swoje stare auto w dieslu poszukuje nowego. Do tej pory jeździłem bmw e90 2010r 2.0d 184 konie w automacie.

Z wymagań:

- rocznik 2010 lub młodszy
- automat ( klasyczny hydrokinetyczny nie żaden CVT, DSG itp )
- silnik benzyna minimum 150 koni z turbodoładowaniem ( diesle odpadaja )
- silnik na pośrednim wtrysku ( będę zakładał LPG )
- cena do 40-50 tyś
- nadwozie sedan, coupe, hatchback, liftback ( SUV oraz kombi odpadają )
- napęd na jedną oś

Auta które biorę pod uwagę:

1. Laguna 3 2.0 turbo 170 koni automat - auto nadaje się pod LPG, ma klasyczny automat ale czytałem że jest mocno zamulone jak na taka ilość koni poprzez ospały automat. Dodatkowo obserwuje rynek i ta wersja jest bardzo poszukiwana przez co ceny są mocno zawyżone. 40 tysięcy albo i więcej za 12 letnia renówke to jednak trochę dużo. Jakby zrobić program i dorzucić LPG to fajne auto z tym że ciężko je kupić.

2. Volvo S60 2.5 turbo automat - pasuje pod LPG, automaty o słabych opiniach, auto fajnie wyciszone, dobrze wykończone i wygląda nowocześnie ale z tego co wiem to chyba 2.5 turbo na pośrednim wtrysku nie było sprzedawane w Europie a wszystkie takie auta są ściągane z USA a aut zza oceanu wolałbym uniknąć.

3. Opel Astrerka J 1.6 turbo 180 koni automat - do chyba 2012 roku produkowana na pośrednim wtrysku potem już bezpośredni wtrysk w tym silniku, automat taki sobie w tym modelu. Polecany silnik w tym modelu 1.4 turbo 140 koni również jest w automacie ale dla asterki to za mała moc i auto nie jedzie poprostu. Jeździłem taka tylko 2.0 crdi 160 koni, astra waży 1.5 tony i jest trochę zbyt ociężała a to przekłada się na spalanie i osiągi.

Myślałem jeszcze o Mercedesie W204 ale tam też szybko zmieniono pośredni wtrysk na bezpośredni w silnikach z kompresorem. Alfa Romeo Giulietta występuje w silniku 1.4 turbo 170 koni wraz z automatem ale to jest TCT, dodatkowo stylistyka wnętrza mi średnio pasuje.

Jakie jeszcze auta spełniają powyższe wymagania? Macie jakieś propozycję?
#bmw #renault #volvo #opel #motoryzacja #samochody #lpg #carboners
  • 41
  • Odpowiedz
@Podajhaslodowifi: dzięki Miras za obszerny i wartościowy post. Ja wertuję sieć dalej, ale tracę nadzieję..
Era aut, gdzie wybierasz spośród kilku opcji pod LPG powoli się kończy (°°

Szukam i czytam, ale chyba nie istnieje już auto spełniające naraz wszystkie moje obecne wymagania:
4. Max 55k PLN
2. Benzynowy silnik pod LPG min 160HP
3. Automatyczna skrzynia i adaptacyjny tempomat
4.
cebula12klocuch13 - @Podajhaslodowifi: dzięki Miras za obszerny i wartościowy post. J...

źródło: comment_1671666892guTYkjXcEqKlYc6YWBwNx2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz