Wpis z mikrobloga

Skąd na wykopie jest taki pojazd po "kredyciarzach"?
Przecież to logiczne, że ludzie potrzebują kupić mieszkanie i kredytują się na 30 lat bo jeśli ktoś nie ma pomocy rodziny, mieszkania po babci czy kilkuset tysięcy oszczędności nie jest w stanie kupić mieszkania za gotówkę?

Wiem, że większość z tych osób to dzieci mieszkające na garnuszku rodziców, którzy kręcą sobie bekę ale poważnie musicie uskuteczniać taki szlam?

Rzeczywiście mały odsetek dotknie rentierów co pokupowali sobie kilka mieszkań i nagle się okazuje, że to była kiepska inwestycja, natomiast w 99% podwyżki dotkną zwykłych ludzi, którzy próbują się czegoś dorobić a cały czas od 30 lat mają pod górkę w tym kraju.

Sam mam kredyt hipoteczny, co prawda podwyżki nie są jakoś mocno odczuwalne dla mnie, bo nie zakredytowałem się pod korek, jednak te 5 tysięcy rocznie mniej jest odczuwalne mocno, czy to jest powód dla którego inni się czują lepiej bo drugi ma mniej w kieszeni?

#nieruchomosci #gospodarka #kredythipoteczny #mieszkanie
  • 178
Rzeczywiście mały odsetek dotknie rentierów co pokupowali sobie kilka mieszkań i nagle się okazuje, że to była kiepska inwestycja, natomiast w 99% podwyżki dotkną zwykłych ludzi, którzy próbują się czegoś dorobić a cały czas od 30 lat mają pod górkę w tym kraju.

Sam mam kredyt hipoteczny,co prawda podwyżki nie są jakoś mocno odczuwalne dla mnie, bo nie zakredytowałem się pod korek, jednak te 5 tysięcy rocznie mniej jest odczuwalne
hasek34 - > Rzeczywiście mały odsetek dotknie rentierów co pokupowali sobie kilka mie...

źródło: comment_1646724112YRdlM7nGXp0nPhOtKLenRh.jpg

Pobierz
@orzeszkiziemne: nikt się z nikogo nie śmieje. popatrz tylko na skalę problemu, jak kredytobiorcy oderwali się od rzeczywistości w ciągu ostatnich dwóch lat - kto to widział, by tyle pożyczać w tak niepewnych czasach.
obecna sytuacja rynkowa jest nienajlepsza przez to i ciągnie w dół całe społeczeństwo - patrz wzrost inflacji, wzrost cen materiałów budowlanych. ludzie co budują za swoje muszą wstrzymać się przez to szaleństwo i zaburza się stabilny wzrost.
@orzeszkiziemne: >jak chciałeś mieć przyzwoite mieszkanie to musiałeś kupić dziurę w ziemi

Takie są moje ulubione, zwłaszcza takie z grzybem na ścianie, ruszającą się podłogą i ścianami z kartki papieru ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@orzeszkiziemne: zbyt luźna polityka kredytowa prowadzi do wygórowania cen. Idealnym porównaniem jest wybuch wojny i atak januszy na stacje bezynowe. Czy coś w tym dniu się zmieniło na stacjach? Nic ale zbyt duzy popyt spodował, że paliwa zaczęło brakować z powodów logistycznych i pojawiły się ceny od razu na 6,7,8zł za litr. Z nieruchomościami na kredo jest dokładnie tak samo ale rozciągnięte w czasie kilkuletnim. Ja tam nie żałuje kredyciarzy -