Wpis z mikrobloga

@Lady-Death: mimo wszystko nie wiemy ile tych transportów dojeżdża, a raczej chwalą się każdym który zniszczą. Sami też nie przyznają się do żadnych strat, o sytuacji w Mariupolu już nie wspominając
  • Odpowiedz
@szczuronap: @adam-antoszewski: Gdyby przed inwazją zebrali 200k zawodowych i 300k rezerwistów, to pewnie by nakryli UA czapkami.

Po tym jak porwali się na Ukrainę zbyt małymi siłami, na tyle osłabili trzon swojej armii, ze nie ważne ile już doślą tych rezerwistów, nie załatają problemu, a na te dosyłki przecież trzeba czasu, przy kończących się zasobach i rozwalonej gospodarce.
  • Odpowiedz
@GhostTrick: Po tym jak porwali się na Ukrainę zbyt małymi siłami, na tyle osłabili trzon swojej armii, ze nie ważne ile już doślą tych rezerwistów, nie załatają problemu, a te dosyłki przecież trwają przy kończących się zasobach i rozwalonej gospodarce.

Ja to wiem. Ale kacapy i tak będą próbować. Dlatego ta wojna może się ciągnąć miesiącami. Bo z jednej strony Ukraińcy zaparcie się walczą, a z drugiej strony w Rosji
  • Odpowiedz
Ja to wiem. Ale kacapy i tak będą próbować. Dlatego ta wojna może się ciągnąć miesiącami. Bo z jednej strony Ukraińcy zaparcie się walczą, a z drugiej strony w Rosji ludu mnoga.


@adam-antoszewski: dokładnie, wojny nie wygrają, ale za to zmarnują życie milionom ludzi i będą z tego dumni.
  • Odpowiedz
i raczej mięsa armatniego w postaci rezerw też na front na uderzenie nie puszczą


@powaznyczlowiek: Nie. W ogóle. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Takiego gościa trzeba ubrać i wyżywić oraz wyszkolić.


@szczuronap: Ubrać - ok. Ale wyżywić? :D Wyszkolić?! :D Bierz karabin, lufa musi być w tamtą stronę. Jak zgłodniejesz, to idziesz do pierwszego domu, grozisz karabinem i bierzesz jedzenie.
  • Odpowiedz
@mirek_86 Rosja może ma ponad milion żołnierzy na papierze. Tylko, że nawet z tych 120 tys które były rzucone do walki z Ukrainą tylko 2/3 miało realny bojowy charakter. Reszta to było zaplecze. Rosja miała problem żeby zrekrutować ta armię do inwazji i widać, że połowa to była zbieranina rekrutów bez doświadczenia, dlatego tyłu ich poległo. Poza tym do liczby żołnierzy w armii także wliczają się ci na stołach i takie
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: I co nagle jak zachód uzna, że Ukraina już sobie poradzi to te jednostki wyskoczą z ziemi czy jak, bo jakakolwiek mobilizacja kolejnych oddziałów nie umknie siłom wywiadowczym i prawdopodobną reakcją będzie wysłanie dodatkowego wsparcia Ukrainie.
  • Odpowiedz