Wpis z mikrobloga

Jest przynajmniej jedna dobra rzecz, która wyniknie, a wg mnie już wyniknęła z tego konfliktu.
Kiedyś to się skończy, bo skończyć się musi, a kurz opadnie, ale nam zostaną najlepsi przyjaciele na wieki wieków.
Oni nam tego nigdy nie zapomną - tej ogromnej pomocy jaką Polski naród obdarza naród Ukraiński. Jak przepędzimy Putina, oni wrócą do siebie i odbudują kraj silniejszy niż kiedykolwiek bo bez wpływów Rosji, a my będziemy na zawsze mieli najwierniejszego sprzymierzeńca w narodzie Ukraińskim - wierzę w to.
#wojna #ukraina #rosja #przemyslenia
aski - Jest przynajmniej jedna dobra rzecz, która wyniknie, a wg mnie już wyniknęła z...

źródło: comment_1646652505wT15je5KwUVX1bPpcP7PbQ.jpg

Pobierz
  • 19
@m4r_: jeśli chodzi o to, że Ukraina może być silniejsza niż kiedykolwiek - chodzi mi o warte potencjalnie biliony dolarów złoża ropy w okolicach Krymu, na których rękę położył Putin
A co do uczuć ludzkich to wiadomo - niczego pewnym być nie można, jednak w dobrobycie przyjaźń przychodzi łatwiej - tak na poziomie jednostkowym oczywiście.
@zadrawoku no nie no, trochę mniejszych, oczywiście, waśni bylo też współcześnie, fajnie byłoby się mylić, ale może być różnie.
Mogliby chociaż te lwy przed cmentarzem odsłonić xD
@seboxtc: wiem o tym, nie chce mi się rozpisywac więc w skrócie - porównywamie obecnej sytuacji polsko-ukraińskiej do polsko-żydowskiej w okolicach wojny jest po prostu głupie. Inne czasy, inna sytuacja gospodarcza, polityczna i socjologiczna. Relacje polsko-żydowskie były i są bardzo trudne, wiązały się z dramatami życia codziennego, antysemityzmem, gwałtami i morderstwami z obu stron.