Wpis z mikrobloga

Posłuchałem sobie tych wypowiedzi Morawieckiego:
https://www.youtube.com/watch?v=g6xi3UbySsk
https://www.youtube.com/watch?v=5CWWRJt8kmM&t=1083s
I jaka to ulga że ten kraj nie jest doszczętnie z****, i że premier przynajmniej nie jest idiotą i chamem, co by o nim nie mówić.
Stanął na stanowisku tym samym co ja, gdzie krzyczałem o sankcjonowaniu Rosji. Oczywiście nie tak mocno jakbym chciał, ale jest usprawiedliwiony. Społeczeństwo nie przełknęłoby takich wyrzeczeń (chociaż ja bym przełknął).
Za to kierunek jest dobry.
Prawdopodobnie elity nie chcą Rosyjskiego najazdu bo boją się stracić swoje stołki i to jest po części ich motywacja, ale mimo wszystko tego prawaka, burżuja i bankstera chociaż tutaj mogę pochwalić.
Co by nie mówić, mamy znacznie gorsze menty w polityce.

Porównajmy wypowiedź Morawieckiego (cytuję z pamięci) z wypowiedzią "polityka" najbardziej popularnej na wykopie partii Konfederacji która jest doskonałym złem i głupotą w jednym.

Morawiecki:
"Nas sankcje zabolą ale Rosję zabolą znacznie bardziej"

Korwin:
"Sankcje to broń obusieczna, nas sankcje dotkną tak samo lub bardziej niż Rosję" - Korwin w wywiadzie u "dziennikarza" Marcina Roli

I Morawiecki będąc przy władzy jest skłonny zaszkodzić gospodarce Polski (przynajmniej chwilowo) byle tylko dopokać Rosji (to dobrze robi!) co grozi PiSowi spadkiem w sondażach i utratą władzy.
To odważny krok, po prostu chcą zrobić to co słuszne.
Chyba że liczy że Polska odrobi na sprzedaży węgla.
Ale jak by na to nie patrzeć, to co chce zrobić jest dobre i pcha naszą i europejską politykę w dobrym kierunku.

Dla porównania Korwin wcale nie domaga się jak najwyższych sankcji przed Rosją, ale wręcz do nich zniechęcał.
I kuce i tak mówią "No ale przecież Konfederacja potępia najad Rosji na Ukrainę więc wszystko jest ok, co się czepiasz lewaku"
No właśnie ich zachowanie jest jak zwykle dnem. Nikt nie zajmuje gorszego stanowiska niż Konfa.
Zajmują się między innymi odwracaniem uwagi (gadaniem o szczepionkach) lub promują "patrole obywatelskie" co do uchodźców, a ich tuba propagandowa "wRealu24" już zaczyna szczuć na uchodźców, żeby zrobić grunt na którym w przyszłości Konfederacja będzie mogła potencjalnie zbić kapitał polityczny.
Na najniższych obrzydliwych antywartościach, jak egoizm i nacjonalizm.
Morawiecki: "prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" - i przywołanie takiego polskiego powiedzenia to jest zdrowy patriotyzm, a nie przypatrywanie się czy z autobusu z Ukrainy nie wysiadają ludzie o ciemniejszej niż nasza karnacji, czy powielanie fejk newsów.

Muszę odstawić wykop bo tylko się człowiek może wkurzać że takie mendy są wśród nas.
Dwa dni temu usłyszałem od jakiegoś pijaczka i robotnika "j
*ć Ukraińców". Taki człowiek jest dla mnie gorzej niż taki przeciętny rosyjski żołnierz, gdyż (pomijając ich zbrodniarzy) im najczęściej kazano strzelać do Ukraińców, a ten "człowiek" jest antyukraiński z własnej woli.

#pis #konfederacja #morawiecki #korwin #antyprawica #lewica #ukraina #polityka
  • 13
I Morawiecki będąc przy władzy jest skłonny zaszkodzić gospodarce Polski (przynajmniej chwilowo) byle tylko dopokać Rosji (to dobrze robi!)


@M_xxx: Jasne, załóżmy sobie koronę cierniową do kompletu z pisowskimi rzemieniami noszonymi od kilku lat.

Korwin:

"Sankcje to broń obusieczna, nas sankcje dotkną tak samo lub bardziej niż Rosję"


@M_xxx: I ma rację. Tak to działa gospodarkach nieautarkicznych (czyli praktycznie na całym świecie). Będziemy błądzić jak dzieci we mgle przyklaskując kleptokratom
@vrim: Nie kucu. Korwin jak zwykle nie tylko nie miał racji, ale promował zły kierunek Polskiej polityki (nie sankcjonowanie Rosji)

a potrzebę sygnalizowania cnoty


@vrim: "sygnalizowanie cnoty" - to np. mówienie że "by się zrobiło" ale nic nie robienie.
Morawiecki ma moc sprawczą jako premier i jego działania mają realną moc i mówimy o realnych działaniach.

Obrzydliwe jest gdy przypełza dno moralne i krytykuje jakiekolwiek moralne zachowania "ale wy sygnalizujecie
@M_xxx: Chwalenie polityka, który doprowadził ten kraj do upadku, czyli Morawieckiego, chwalenie przez to rządu który przyklepał upadek Polski, czyli PIS jest głupotą albo byciem pisowskim trollem

Nie ma innego wytłumaczenia

PIS wie doskonale że nic nie zrobił i nic nie zrobi co uratowałoby nasz kraj, ale ta ich retoryka jest potrzebna do wygrania wyborów bo mówią to co ludzie chcą usłyszeć.
I usprawiedliwianie tego co Morawiecki powiedział jest głupotą, bo
@vrim: Raczej kuce mają zbyt małą wiedzę po polityce żeby nauczyć się rozróżniać. Jedynie Korwina który jest ekstremalnie inny (jak najbardziej w negatywnym tego słowa znaczeniu) zauważają, to znaczy odróżniają od całej reszty, tym samym uważają go czasem za antysystemowca, lub po prostu popierają, bo uważają że jest podział Konfederacja/reszta świata. Zarysowanie podziału "nasza partia kontra wszyscy inni" jest w interesie każdej partii bo wtedy zyskuje się poparcie. Korwin ten podział
Zarysowanie podziału "nasza partia kontra wszyscy inni" jest w interesie każdej partii bo wtedy zyskuje się poparcie.


@M_xxx: Standardowa taktyka antagonizującej propagandy politycznej. Powszechna w parlamentaryzmie.

Korwin ten podział rysuje pajacowaniem.


@M_xxx: Jest też publicystą i felietonistą, a w d***kracji nie dotrze do szerszych grup niż dosadnymi wypowiedziami.

Raczej kuce mają zbyt małą wiedzę po polityce żeby nauczyć się rozróżniać


@M_xxx: Lenny to za mało, trzeba przestać ironizować. XD
@M_xxx: vati mówi jedno robi drugie, kacapski węgiel, ropa i gaz dalej będzie sprzedawany do polski a ty jesteś spokojny bo obiecał Ci, że tak nie będzie, BTW to od napaści putina na naszych sąsiadów to kryptopiSSowcy się tak uaktywnili jak nigdy przedtem