Wpis z mikrobloga

W tym konflikcie to jednak najbardziej szokują mnie stany zjednoczone.
Sekretem nigdy nie było że stany są dużo potężniejsze niż rosja ale jednak ta przepaść między nimi jest dużo większa niż mogłem sobie wyobrazić.
W tej wojnie stany właściwie zaoferowały tylko promil swoich możliwości, podszkoliły trochę żołnierzy, dały trochę sprzętu(żadnego ciężkiego albo topowego na własne standardy) no i najważniejsze wywiad, właściwie to prawie pewne że koordynują całą operację podając co i gdzie się dzieje a z tego gdzie należy iść itp.
Przecież te straty po stronie Putina są gigantyczne jak na takie małe co by nie mówić zacofane państewko.
A teraz wyobraźmy sobie że stany dorzuciłby np. 10% swojego faktycznego uzbrojenia jakieś f-35, rakiety itp. nie było by czego z rosjan zbierać.

Stany to nie kolos na glinianych nogach, po prostu system w którym stany funkcjonują od razu obnaża ich słabości(które wciąż poprawiają) bo nie ma wiecznej propagandy jaki to sprzęt mają na defiladach który to faktycznie nie istnieje(nie działa jak to bywa w reżmiach lub jest nie praktyczny).

Sam fakt że stany mogą wygrać pełnoskalową wojnę z rosją nawet nie biorąc w niej udziału(w sensie kinetycznym) jest czymś niezwykły i pokazującym że rosja jest po prostu nikim dla usa.
#ukraina #wojna #rosja
  • 141
  • Odpowiedz
Jak to jest, że jak płynie amerykański lotniskowiec, to nikt nie wie gdzie on jest, a jak włączają silniki w chińskim lotniskowcu to amatorzy "słyszą" go w Nowym Jorku?


@Omicron: napisz cos wiecej na ten temat bo az ciezko uwierzyc.
  • Odpowiedz
  • 15
@MrNobody567 Wystarczy porównać PKB USA które wynosi 21 bln USD, a Rosji 1,5 bln USD i dla skali Polski 600 mld USD. I niech każdy kraj przeznacza 2% na armię. W USA będzie to 420 mld USD w Rosji 30 mld USD w polsce 12 mld USD.
  • Odpowiedz
@stannis: co do jedynaków to ci nie mają aż tak rozwiniętej tak zwanej empatii, najlepszy żołnierz to starszy brat który ochronę innych ma wpajaną od młodego
  • Odpowiedz
@MrNobody567: Hej panie kochany, pamiętaj, że ruscy puścili w pierwszym rzucie rezerwistów na starym sprzęcie, w dodatku bez zaplecza logistycznego, bo myśleli, że ich Ukraińcy przyjmą jak wyzwolicieli. Analitycy twierdzą, że pokażą jeszcze drugie oblicze
  • Odpowiedz
Przecież te straty po stronie Putina są gigantyczne jak na takie małe co by nie mówić zacofane państewko.


@MrNobody567: #!$%@? drugie największe Państwo w Europie zaraz po Rosji i "małe państewko" xD
  • Odpowiedz
@MrNobody567: COOOO COOOOOOO?????? STANY ???? USA?? KHAHAHA TEN UMIERAJĄCY TWÓR???? PRZECIEŻ RUSKIE TO BY ZE STANAMI TAK PAJECHALI!! CZŁEKU CO TY BREDZISZ, PARYŻ W TYDZIEŃ ROZUMIESZ?!?!!?!?!
  • Odpowiedz
Chiny oglosily wczoraj, że zwiększą budżet na wojsko, a i tak będą wydawać 1/3 tego co wydaje USA już teraz. Kosmos
  • Odpowiedz
@MrNobody567: Gdyby nie coś takiego jak bomba atomowa to podejrzewam, że aktualnie mielibyśmy trzecią światową i zakładając, że chiny by nic nie zrobiły to właśnie Moskwa byłaby zajmowana. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MrNobody567: pamietam jak podczas wejścia zwolenników Trumpa na kapitol interweniowało wojsko. Wtedy nawet powstały memy o tym że obywatele mogli zobaczyć jak wygląda wojsko które widział cały świat a oni sami nie za bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wydaje mi się że stany Zjednoczone militarnie obecnie nie mają sobie równych, tak jak Chiny gospodarczo mogłyby zagrozić USA tak w konfrontacji mimo przewagi myślę że Chiny by się złamały,


@Karczus: Zależy o jakim konflikcie mówimy. Sądzisz że USA dałoby radę wejść do Chin i przejąć ich miasta? Nie wydaje mi się.
  • Odpowiedz
@brak_sumienia: Pamiętaj co rządzi tym światem.

Potęga militarna to nic w porównaniu do potęgi gospodarczej.

Nikt chętnie nie będzie szedł w bój przeciwko chinom, a już na pewno nie zachód patrząc ile by na tym stracili.

To nie popierdówka jak ruski.
  • Odpowiedz