Wpis z mikrobloga

Jak gorące zapchane onucami xD

się uaktywniło dziadoatwa tej nocy
Już przeczytałam że
-przez ukraincow polski rynek pracy załamie się
- stopy procentowe #!$%@? w kosmos
-Ukraińcy narzekają na stare meble w polskich domach
- Morawiecki nie powinien drażnić putina
-oczywiście Wołyń wiadomo

W to już chyba w czy nie społecznym czerwone mordy robicie bo tam w tej waszej rosji (celowo z małej) ruble nic nie warte podziękujcie ładnie putlerowi bo już wkrótce gówno spod siebie będziecie żreć bo nic nie będzie

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 135
  • Odpowiedz
@chwila: MY? MORAWIECKI POLARYZUJE SPOLECZEŃSTWO, ROZDAJE 1200ZŁ NA KAŻDEGO UKRAINCA, po co do 2 pokojowego najmu wzia polakow za 1500zl, jak mozna wsadzic tam materace i lozka pietrowe i kosic 5+k Z MOICH PIENIĘDZY. Czemu usprawiedliwiasz rozdawnictwo 500+ i 1200+ domniemanym atakiem putina? Pomoc domyslnie powinna byc DARMOWA(aka WOLONTARIAT) a nie teraz liczyc ile sianka wpadnie bez ruszenia palcem. Ciekawe co bedziesz lewaczko mowila jak euro bedzie za 7zl, wtedy
  • Odpowiedz
@kaaban: tak, wysokie stopy procentowe to wina ukraincow którzy uciekli przed najeźdźcom do polszy no tak było nie zmyślam


@ColdMary6100: Nie jest to ich wina, za to jest to koszt wojny który wszyscy ponosimy. Za to stopy będą podniesione przez rozdawanie kasy ukraincom.

Czekam aż odniesiesz się do drugiej części komentarza

PS skoro Ty walczysz z rosyjska dezinformacja to dlaczgo używasz pejoratywnego rusycyzmu "polsza"?
  • Odpowiedz
@ColdMary6100:
Rozumiem, że takie inteligentne pomysły, jak 1200 złotych na każdego uchodźcę, którego przyjmiesz pod swój dach (inflacja > 25% welcome to) albo interwencyjny skup hrywny w momencie, gdy złotówka dzień w dzień szmaci się coraz bardziej (euro i franki po 6 PLN welcome to) również popierasz? A każdego, kto śmie wyrazić jakiekolwiek obiekcje, wyzywasz od ruskich onuc? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ColdMary6100:
Wiem, że to nie jest wina Ukraińców. I nie o to mi chodziło, żeby ich obwiniać o tą sytuację.

Ale skutki tych działań będą takie, że przeciętny Polak nie będzie mógł wynająć mieszkania, bo bardziej będzie się opłacać ulokować tam uchodźców (najlepiej w zwierzęcych warunkach, tak ze 3 na pokój) i ciągnąć kasę od rządu. Elektroniki czy samochodu też sobie przeciętny Polak nie kupi, bo takie towary są produkowane
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: widzę, że na jakąkolwiek krytykę reagujesz jak typowa kobieta. Weź się trochę opanuj.
Jeśli ten konflikt szybko się nie zakończy, Polska musi mieć plan co zrobić z potencjalnie milionami uchodźców. Gospodarka jest w złym stanie, mamy rekordowe deficyty, całe społeczeństwo straciło na zmianach podatkowych.
Polski nie będzie stać na długoterminowe utrzymanie setek tysięcy uchodźców. Politycy muszą przygotować plan co z tym zrobić.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: trzeba było tak od razu. Nie każdy jest tak zdolny jak ty i twój ojciec. Niektórzy zarabiają "po polsku" i widzą ceny na stacji, ceny w sklepach, nierozsądne zapowiedzi rządzących i zastanawiają się czy do pierwszego starczy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ColdMary6100: no właśnie po co ta nagonka ruskich onuc na Ukraińców? I te ciągle próby skłócenia nas.
To wszystko zaczęło się w rosji. Każdy podpunkt tego wpisu jest zwalany przez onuce na Ukraińców, tymczasem to wszystko wina putina i ruskich. Każdy problem wywodzi się bezpośrednio z rosji.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100: Pracujący Ukraińcy to rzecz, której nasze gospodarka potrzebuje, ale jaranie się tym, że machamy szabelką na Putina dla samego machania, kiedy nic tak naprawdę w ten sposób nie jesteśmy w stanie ugrać, świadczy o idiotyzmie rządu i o tym, że wykopki nie powinny brać się za politykę zagraniczną.

Wspieram Ukrainę, pomagam, myślę nawet o przygarnięciu uchodźców, ale mam łeb na karku i widzę, że gorących od paru dni po
  • Odpowiedz
@ColdMary6100:
-przez ukraincow polski rynek pracy załamie się: przeciez cały czas gadają ze do wszystkiego trzeba rąk do pracy
- stopy procentowe #!$%@? w kosmos, bez tego #!$%@?ło i tak xD
-Ukraińcy narzekają na stare meble w polskich domach, plota jakiś kacapów
- Morawiecki nie powinien drażnić putina, powinien i nie tylko on az putin psychicznie nie wytrzyma i strzeli sobie w łeb
-oczywiście Wołyń wiadomo, no akurat teraz wcześniej
  • Odpowiedz
@Wolfman91: Sensowny post. Kilka dni temu miałem podobne przemyślenia. Gdybym był Putinem i źle życzył Polsce, to robiłbym wszystko, żeby Polacy nie podejmowali kwestii, które dotyczyć ich będą w niedalekiej przyszłości, a szli bezmyślnie za wąskim horyzontem hurraoptymizmu i ckliwości. Ten wątek dobrze pokazuje (prawie 1500 plusów), że nawet pozbawione wartości frazesy dobrze się plusują, o ile jest tam coś przeciw mitycznym "ruskim onucom". Sam autor nawet nie kwapi
  • Odpowiedz
@ColdMary6100>

-przez ukraincow polski rynek pracy załamie się

On się załamie z powodu braku surowców ze wschodu, już pomijając gaz, ropę i węgiel, to cala budowlanka dostanie po dupie, hutnictwo w Europie praktycznie nie istnieje. Rozmawiałem wczoraj że znajomym co posiada firmę produkującą ogrodzenia, na chwilę obecną dostawcy blach, profili siatek stalowych i aluminiowych nie przyjmują nowych zamówień, realizacjia już złożonych jest pod znakiem dużego zapytania. Huty w Ukrainie stoją, Rosyjskie nic nie dostarcza. Już nie chce nawet wspominać jak wystrzela ceny żywności w drugiej połowie rok (mniejsze plony) z powodu znaczących braków w dostępności nawozów (+ceny gazu ziemnego) gdzie ruskie są w top 5 eksporterow na świecie.
- stopy procentowe #!$%@?
  • Odpowiedz