Wpis z mikrobloga

Jak gorące zapchane onucami xD

się uaktywniło dziadoatwa tej nocy
Już przeczytałam że
-przez ukraincow polski rynek pracy załamie się
- stopy procentowe #!$%@? w kosmos
-Ukraińcy narzekają na stare meble w polskich domach
- Morawiecki nie powinien drażnić putina
-oczywiście Wołyń wiadomo

W to już chyba w czy nie społecznym czerwone mordy robicie bo tam w tej waszej rosji (celowo z małej) ruble nic nie warte podziękujcie ładnie putlerowi bo już wkrótce gówno spod siebie będziecie żreć bo nic nie będzie

#ukraina #wojna #takaprawda
  • 135
  • Odpowiedz
Morawiecki nie powinien drażnić putina


@ColdMary6100: Przynajmniej dopóki nie mamy siły militarnej jak Francja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

stopy procentowe #!$%@? w kosmos


@ColdMary6100: Trzeba być w stanie ostrego wyparcia, by uważać takie ostrzeżenia za przejaw rosyjskiej propagandy.
  • Odpowiedz
@ColdMary6100:

Przecież to wszystko prawda.

A nawet pomimo tej prawdy - opłaca się przyjmowac ukraińców bo oni walczą pośrednio też o interes państwa polskiego - putin musi sie uporać z Ukrainą, zanim ewentualnie zacznie nadgryzać przybałtykę i polskę a potem ruminię.

Przyjmowanie uchodźców z ukrainy to mały koszt w porównaniu do np. "zdestabilizowanego wojną hybrydową kraju" lub "zniszczonego domu"
  • Odpowiedz
ja nie obserwuję tagów szczepionkowych sama jestem zaszczepiona mój mąż się nie szczepił i to jest jego sprawa nigdy mi nie przyszło do głowy wyzywać niezaszczepionych

Dziwnym trafem akurat ci co są antyszczepionkowcami też są antyimigrantami


@ColdMary6100: no widzisz. A wiesz, że wg wielu ludzi na tym portalu twój mąż jest antyszczepionkowcem? I ci ludzie piszą to zupełnie serio.

A skoro nim jest to idąc dalej już twoim tokiem myślenia skoro jest antyszczepionkowcem to jest
  • Odpowiedz
@Krupier: rozumiem ale zobacz mój wpis był umieszczony tu o 6 rano kiedy sprawdzałam czy prezydent tut
Wchodzę później na Mirko a kacapow od zatrzęsienia dosłownie co drugi wpis w gorących to były takie teksty które wymieniłam
  • Odpowiedz
@chwila:

a ty nie możesz zrozumieć, że mamy wojnę?

Nie, "my" nie mamy wojny. Wojna jest przy naszej granicy. "My" jesteśmy w NATO i jesteśmy relatywnie bezpieczni. Przypominam że już obecnie graniczymy z Obwodem Kaliningradzkim i Białorusią, nie wspominając o rakietach - od Iskanderów stacjonujących we wspomnianym Kaliningradzie aż po atomówki. Jeśli Putin oszaleje na tyle, żeby zaatakować Polskę, to to po prostu uczyni.

Oczywiście ukraińskim uchodźcom pomagać musimy. Ale empatia nie zwalnia z myślenia i nie może być pretekstem to wpędzenia własnego obywatela w nędzę przez nieprzemyślane rozdawnictwo. Nie każdy jest wykopowym programistą 20k (który do tego dostaje pensję w $$$), nie każdy jest flipperem z 8 mieszkaniami, nie każdy wykonuje "zawód: syn", "zawód: córka" albo "zawód: utrzymanka". Znakomita większość nie jest. Nawet wrażliwy lewicowiec Clinton na hasło swojej zwycięskiej kampanii
  • Odpowiedz
-przez ukraincow polski rynek pracy załamie się


@ColdMary6100: Rzeczywistość zweryfikuje, ale będzie już wtedy zapóźno i nawet "jednak mieliście rację" nic nie pomoże, bo stracimy wszyscy.
Przy obecnych akcjach rządu które w kilka dni zmieniły się z pomocy we włażenie w dupala na pełnej już tylko czekam na "preferencyjne warunki zatrudniania ukraińskich uchodźców" co sprawi, że w firmach bardziej będzie się opłacało zatrudnić Ukraińca tylko dlatego, że mają tam wojnę.
Coś jak teraz w ochronie(dalej nie wiem czy to mit czy nie, ale dopłaty systemowe są) czy innych branżach gdzie bardziej opłaca się zatrudnić kogoś z orzeczeniem niż
  • Odpowiedz
  • 0
@Dutch nie ma jeszcze żadnej biedy. Po prostu to jest decyzja przyjmować uchodźców czy nie przyjmować i jak im pomagać, każdy pomaga jak może, a wy, że za dużo. Tylko uchodzcy zawsze będą pochłaniać zasoby, nie da się tego uniknąć w żaden sposob. Dlatego wszystkie te wasze komentarze są bez sensu i tylko mnie brzydzą. Sami nie wiecie jak będzie ale narzekać i pierodlic to pierwsi. No stanie się, myślisz że
  • Odpowiedz
  • 0
@Pepega ty nic nie wiesz i nie masz pojęcia co będzie, ale lepiej #!$%@?ć od rzeczy. Uchodźcy zawsze pochłaniają zasoby, zawsze. Nie da się tego uniknąć. Uchodźcy praktycznie zawsze dostają kasę za darmo przez jakiś czas, to samo jest w Niemczech. Ty nawet nie masz żadnych rozwiązań, tylko darmowa.pomoc, która nie istnieje, bo ludzie też za to płacą z własnym czasem i z własnej kieszeni i na taką masę ludzi, to
  • Odpowiedz