Wpis z mikrobloga

Wołodymyr Zełenski wystąpił z przemówieniem i ostro skrytykował działania NATO:

- «Wszyscy ludzie, którzy umrą, od tego dnia, umrą również z waszego powodu. Z powodu waszej słabości, z powodu waszego rozłamu».

- «Wiedząc, że kolejne uderzenia i ofiary są nieuniknione, NATO świadomie zdecydowało się nie zamykać nieba nad Ukrainą».

- «Wszystko, co NATO mogło dziś zrobić, to przepuścić przez swój system zamówień dla Ukrainy 50 ton oleju napędowego. Prawdopodobnie po to, abyśmy mogli spalić memorandum budapeszteńskie, żeby lepiej się paliło. Ale dla nas już spłonęła w ogniu wojsk rosyjskich».

- «Dzisiaj przywódcy NATO dali zielone światło do bombardowania ukraińskich miast i wsi, odmawiając utworzenia strefy zakazu lotów i zamknięcia nieba».

- «Uważamy, że państwa NATO same stworzyły narrację, zgodnie z którą zamknięcie nieba nad Ukrainą miałoby sprowokować bezpośrednią agresję Rosji przeciwko NATO. To jest autohipnoza! Wszyscy ludzie, którzy od tego dnia stracili życie, stracą je również z twojego powodu».

Link do przemówienia

#ukraina #wojna #rosja
gachimucho - Wołodymyr Zełenski wystąpił z przemówieniem i ostro skrytykował działani...

źródło: comment_1646431053zSsXOA8yamB2FZF9oYuMNc.jpg

Pobierz
  • 141
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Darthal: ton przywódcy patrioty, który nie uciekł pierwszym samolotem do Londynu tylko postawił swoje życie na szali za swój kraj. Wyobraź sobie, że gnijesz 10 dni z rodziną w jakiejś piwnicy, bo kacapy gwałcą, bombardują miasta i strzelają nawet do cywilów. Świat dużo zrobił fakt, ale to nadal za mało. Wolałbyś w takiej sytuacji żeby twój prezydent krzyczał na zachód czy żeby się mazgaił?
  • Odpowiedz
@SoltysObory:

@Darthal: Ziomus, on walczy o swój kraj, jest w desperacji.


Po drugie, zgadzam się z teoria, ze jak Putinowi się uda z Ukraina, to Łotwa, Litwa, Estonia i może nawet Polska, to kwestia czasu, wiec i tak NATO
  • Odpowiedz
@gachimucho nie wiem, ja tam od początku jestem trochę sceptycznie nastawiona do niego, za wszelką cenę chce wywołać konflikt NATO - Rosja. (tak tak wiem, znam to już na pamięć - nie ma wyboru mordują mu naród itd....).
Coś mi się tu nie podoba w tym wszystkim.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Darthal: Chłopie XD Przecież on tak celnie punktuje błędy zachodu.

@Spajkuss: przestańcie dawać ponosić się emocjom. Pan prezydent chce dużo za dużo, bo chce wojny światowej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FlimboQuest: ale wiesz, że w przypadku spełnienia jego prośby zaczęliby ginąć też ludzie innych krajów? Cała gra toczy się o to, żeby wojska NATO nie dotknęły Rosjan.
  • Odpowiedz
Prezydent kraju w którym obywatele dziesiątkowani są przez wojnę nic innego nie mógł powiedzieć.


@tos-1_buratino: Niby tak, ale co NATO ma się wmieszać bezpośrednio i mamy mieć trzecią wojnę światową?
  • Odpowiedz
@gachimucho: no ja juz pisalem, ze ta wojna to jest wojna rosji z usa rękami ukraińców. NATO nie chce się mieszać żeby nie rozpętać 3 wojny więc poświęca ukrainców w imie pokoju w przyszłości. Gdyby chcieli zakończyć wojne zrobiliby to teraz, zaraz dogadują się z rosją w sprawie podziału sił. Pare traktatów, wycofanie tarczy antyrakietowej za odrę. Rosji nie chodzi w ogole o Ukrainę - ona chce nowego podziału sił
  • Odpowiedz
@gachimucho: Ok Ukraina utworzyła batalion międzynarodowy. Teraz wszystkie Państwa NATO powinny do tego batalionu wysłać, pilotów f-22, f-16, abramsów, blackhawk, operatorów haubic i artylerii rakietowej. I sprezentować Ukrainie sprzęt. I helikoptery i samoloty mogłyby startować w Polsce i odbić kijów w 1 dzień. Wtedy mówimy o realnej reakcji, w tym momencie to rzygać mi się chce jak na to wszystko patrze.

3 Wojna światowa już trwa, tylko tak możemy ją
C.....a - @gachimucho: Ok Ukraina utworzyła batalion międzynarodowy. Teraz wszystkie ...

źródło: comment_1646469971f8EMmWU5hKHgKgPGqJ7zU2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Laukaer: ja #!$%@? a co on ma powiedziec? eeee #!$%@? jest w pyte damy se rade? XD no prawde mówi, to jest tez moment zeby putin z rosją zdechł i tam ev. narodzi sie cos nowego...
  • Odpowiedz
@gachimucho: Ma w tym nieco racji. W końcu to Zachód wyhodował tego gada: były uściski z Merkelową, spotkania, obchodzenie rocznic, przymykanie oczu na zabójstwa dziennikarzy i dysydentów, agresję w Gruzji etc. No to teraz Zeleński mówi: jak go nam wyhodowaliście, to teraz go zwalczcie.
  • Odpowiedz
Wiedząc, że kolejne uderzenia i ofiary są nieuniknione, NATO świadomie zdecydowało się nie zamykać nieba nad Ukrainą


Jak Olejnik pytała, czy niebo należy zamknąć, to wykopki fajdaly stuleje ze śmiechu i pisały, że to debilka i ignorantką (którą jest, tak jak oni).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Darthal: Chłopie XD Przecież on tak celnie punktuje błędy zachodu.

@Spajkuss: Co niby tu celnie wypunktował?
Czyli rozumiem, że jesteś za tym by wywołać 3 Wojnę Światową za to, że Ukraina od dawna nie mogła wewnętrznie ogarnąć podziałów na ludność ukraińską i ruską?
Myślisz, że czemu Ługańsk, Donieck, Krym czy północ tak szybko padła w pierwszym dniu?

Emocje emocjami ale warto tu też patrzyć na swoją sytuację i
  • Odpowiedz