Wpis z mikrobloga

Wołodymyr Zełenski wystąpił z przemówieniem i ostro skrytykował działania NATO:

- «Wszyscy ludzie, którzy umrą, od tego dnia, umrą również z waszego powodu. Z powodu waszej słabości, z powodu waszego rozłamu».

- «Wiedząc, że kolejne uderzenia i ofiary są nieuniknione, NATO świadomie zdecydowało się nie zamykać nieba nad Ukrainą».

- «Wszystko, co NATO mogło dziś zrobić, to przepuścić przez swój system zamówień dla Ukrainy 50 ton oleju napędowego. Prawdopodobnie po to, abyśmy mogli spalić memorandum budapeszteńskie, żeby lepiej się paliło. Ale dla nas już spłonęła w ogniu wojsk rosyjskich».

- «Dzisiaj przywódcy NATO dali zielone światło do bombardowania ukraińskich miast i wsi, odmawiając utworzenia strefy zakazu lotów i zamknięcia nieba».

- «Uważamy, że państwa NATO same stworzyły narrację, zgodnie z którą zamknięcie nieba nad Ukrainą miałoby sprowokować bezpośrednią agresję Rosji przeciwko NATO. To jest autohipnoza! Wszyscy ludzie, którzy od tego dnia stracili życie, stracą je również z twojego powodu».

Link do przemówienia

#ukraina #wojna #rosja
Pobierz
źródło: comment_1646431053zSsXOA8yamB2FZF9oYuMNc.jpg
  • 141
@esko: Jeżeli jest info że dostali javeliny i mają dostęp do pełnych danych wywiadowczych i wykopki o tym wiedzą to wie o tym też wywiad Rosji, więc granie pod publiczke nie ma sensu.
zobaczcie retorykę Ukrainy od samego początku najazdu rosji, cały czas dążą do interwencji NATO, chyba każdy zdaje sobie sprawę, że rosja nie ma szans z siłami nato, ale chyba tylko atom każdego powstrzymuje. Postawcie się na miejscu Ukrainy gdzie atakuje ich rosja która przewyższa ich militarnie, a po drugiej stronie stoi nato gdzie skumulowane siły są dużo większe niż rosja. Ja wcale nie dziwie się frustracji rządu Ukrainy.
@wypok312: Że zacytuję tutaj pastora Niemöllera:

Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.

Bez stanowczych działań kacapy będą sobie rozbierali Europę kawałek po kawałku. U was 'ludziej mnogo', ja wiem. Putin wie jednak, że