Wpis z mikrobloga

Pracuję na magazynie i wiadomo jak to w takim miejscu pracuje również dużo obywatelu Ukrainy. Na mojej zmianie jest kobieta z okolic Żytomierza. Zawsze była wesoła, uśmiechnięta. Od paru dni chodzi przygnębiona, smutna, zamyślona, zdenerwowana. Dzieci zostały na Ukrainie, kobieta ciągle w pracy siedzi na telefonie i wydzwania do dzieci a dzieci do Niej. Rozmawiałem chwilę z Nią dzisiaj, pokazywała mi zdjęcia zniszczonych budynków w okolicy jej rodzinnego osiedla. Z budynków pozostały totalne gruzowiska. Kobieta ze zdenerwowania cała czerwona na twarzy, prawdopodobnie ciśnienie, ręce delikatnie się trzęsły (zresztą sama tak mówiła że już tego nie wytrzymuje co się dzieje). Wszystko to z powodu wojny jak i wyjazdu jej dzieci o 6:00 rano jutro w kierunku Polskiej granicy, dzieci w wieku 20/25+ lat + trójka bardzo małych dzieci (bo swoją drogą jest babcią). W okolicy wszystkie wiadukty ponoć zniszczone, więc będą musieli się udać jakąś okrężną drogą. Wszędzie wojska, bombardowania. Widać było że jak to mówiła to zbierała się jej łza w kącie oka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Ciężko coś wydukać mądrego w takich chwilach, więc starałem się jej powiedzieć że wszystko się uda i żeby się nie martwiła bo bezpiecznie dojadą do granicy i niedługo będą wszyscy razem. Zastanówcie się następnym razem jak będziecie narzekać że Ukraińcy dostają wszystko za darmo i oferowana jest im taka pomoc. Codziennie widzimy bombardowania nie terenów i obiektów wojskowych a OSIEDLI MIESZKALNYCH. Do czego mają wrócić? Gdzie spać? Na gruzowisku? To są ludzie tacy sami jak my, których spotkała ogromna tragedia a naszym obowiązkiem jest im pomagać.
#ukraina #wojna #rosja trochę #zalesie
  • 12
@Kadet20: tez mam ludzi z ukrainy, jeden pokazuje mi zbombardowane budynki w ktorych pracowal, przedszkole corki ktore nie istnieje, drugi pokazuje jak zona i corka spia w piwnicy mniejszej niz moj kibel a w dzien siedza w wannie, trzeci pokazal mi dzisiaj zdjecie z jego blokiem w ktorym byla wielka dziura i mowi ze chcial by jechac walczyc ale zona mu nie pozwala, jest tez ukrainka ktora jest rosyjsko jezyczna i
@Kadet20:

Kobieta ze zdenerwowania cała czerwona na twarzy, prawdopodobnie ciśnienie, ręce delikatnie się trzęsły


Powiedz jej aby ciśnienie badała bo wysokie ciśnienie to nie przelewki. Może niech do lekarza idzie i coś wieźmie doraźnie az się sytuacja nie uspokoi.