Wpis z mikrobloga

cześć
Długo się zastanawiałem, czy wrzucić dzisiaj znalezisko podróżnicze w związku z sytuacją na Ukrainie, ale komentarze w innych mediach pokazują, że ludzie chcą również takich treści. Czy tak będzie tutaj? Nie wiem, ale jestem całym sercem z Ukrainą.
Chciałem pokazać Wam dzisiaj miasto Gryfice położone w województwie zachodniopomorskim. Odwiedziłem je z powodu średniowiecznych murów obronnych, których zachowało się tam ponad 400 metrów, choć są znacznie obniżone.
Wrzuciłem znalezisko - jeśli się Wam podoba, to zostawcie kopniaka :)

Ciekawostki o Gryficach:
- obecnie w Gryficach znajdują się dwa fragmenty murów 90m oraz 350 metrów, z tym, że ten drugi fragment jest znacznie obniżony.
- budowę miejscowego kościoła gotyckiego rozpoczęto na przełomie XIII i XIV wieku. W jego wnętrzach znajduje się XIII wieczna romańska chrzcielnica
- w Gryficach zachowały się dwie bramy miejskie Wysoka oraz Kamienna
- zachowała się również Baszta Prochowa z przełomu XIV i XV wieku

https://www.wykop.pl/link/6540689/gryfice-zachodniopomorskie-projekt-miasta-stojace-murem/

#antekpodrozuje #ciekawostki #zainteresowania #gryfice #zachodniopomorskie #podroze #podrozujzwykopem #turystyka #architektura #ciekawostkihistoryczne

Jeśli chcesz być na bieżąco z moimi znaleziskami to zapraszam do śledzenia hashtagu #antekpodrozuje
Pobierz antekwpodrozy - cześć
Długo się zastanawiałem, czy wrzucić dzisiaj znalezisko podróż...
źródło: comment_1646376944LCFm9BLGkM1yhDD51Z9HQa.jpg
  • 5