Wpis z mikrobloga

Sprzedałem szmelc w postaci S21, od zawsze jestem androidzarzem jednak S21 doprowadził mnie do tego że sprzedałem go po 2 miesiącach. Ściny ekranu, śmiesznie słaba bateria - #!$%@? p30 po 1,5 roku trzymał lepiej niż szmelcsung. No i chce przejść teraz na drugą stronę czyli Apple. Pytanie jest dosyć proste 13 czy 13 pro? Czy warto dopłacać 1000zł za lepszy aparat i 120hz? Nigdy nie miałem iphone więc nie wiem kiedy i czy warto dopłacać do lepszych modeli.

#apple #iphone #iphone13 #iphone13pro
  • 35
@PiotrokeJ: nie jest bardzo odczuwalne, zwykła 13 też działa szybko i idealnie płynnie, ale wiadomo, że im więcej RAM, tym lepiej. Mam w domu starego iPhone 8, który ma 2 GB, a ładuje wszystkie aplikacje w mgnieniu oka
@PiotrokeJ: odczuwalny w sensie, ze co? Ze malo? W iPhone ram nie ma takiego znaczenia jak w androidzie. Tutaj dzieki systemowi telefon ma bardzo dobra wydajnosc.
Ja od siebie polecam 13 pro, chociaz dalej nie moge sie przyzwyczaic do tego, ze to dosc ciezki telefon. Bateria trzyma dobrze, 120 hz odswiezania jest bardzo przyjemne. Jesli nie odczujesz roznicy cenowej miedzy zwykla 13 a pro - bierz pro.
@PiotrokeJ: szczerze - nie sadze. Mam porownanie 12 a 13 pro i nie widze znaczacej roznicy w codziennym uzytkowaniu. Aplikacje dzialaja podobnie, roznice czasowe w wykonywanych czynnosciach sa niezauwalne albo znikome. Roznica moze byc odczuwalna przy ciezszych zadaniach w aplikacjach jak przesylanie screenow na messengerze (nie wiem dlaczego, ale zamula), ale mowimy tutaj o maksymalnie sekundzie - sam musisz sobie odpowiedziec, czy to duzo. Na pewno 13 pro to dobry wybor
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PiotrokeJ: zobacz najpierw gdziea jak działa system i jaka jest obsługa. Ja po miesięcu sprzedaje 13 pro i zamawiam s22 ultra bo mi się coś robi jak mam ten telefon obsługiwać. Pro nie dostaniesz od ręki
@PiotrokeJ: iPhone to fajna sprawa, ale nie dla kazdego. Moze cie odrzucic system, ktory nie oferuje zbyt wiele swobody w porownaniu z androidem, gdzie mozesz zmienic wszystko. Nie wiem, jakiego jestes rodzaju uzytkownikiem, wiec uprzedzam - nie to ze mi zalezy czy mnie sczarnistujesz, tylko nie chce, zebys sie pochopnie wkopal w drogi sprzet.
@Wixu: no ja właśnie jestem użytkownikiem który nic nie zmienia w androidzier. Czasami ikonki przesunę, tapet nie zmieniam. Chce żeby płynnie chodził, zrobił zdjęcie faktury, czasami nagrał filmik :D
@PiotrokeJ: a jesli tak, powinienes byc zadowolony. Plynnie chodzi - to na pewno. Robi super zdjecia, opcja filmikow wideo tez jest xD ios ma spoko bajer z opcja skanowania dokumentow (przyda sie do faktury) i wychodzi to elegancko. Nie wiem czy android tez to ma.
@Wixu: ma ale trzeba mieć apke specjalna. No nic, zobacze jeszcze 13 i 13 pro w ispocie. Widzę że akcesoria są drogie więc case, 2 kable i ładowarka to grubo ponad 500zł :D W androidzie bym za wszystko zapłacił max 200 :D