Wpis z mikrobloga

jakoś w niedalekiej przyszłości chciałbym sobie kupić bagażnik dachowy na opone i jakieś inne graty plus lampy. no i tak się rozglądam co oferują ludzie na olx i grupach. takie bagażniki z aluminium to dobry pomysł? daje to rade? da się na tym stać bez wyginania się materiału?
#offroad
  • 18
@amath: w bagażniku mam zabudowę do spania. a na klapie nie mam miejsca plus klapa otwierana do góry. w miejscu koła zapasowego siedzi butla z gazem 100l
@ImeNs: znaczy zdaję sobie sprawę, że z miejscem są problemy, ale na dachu to dość radykalne podniesienie środka ciężkości, bo nasze koła mało też nie ważą

zobacz co tam ludzie w Twoim modelu nacudowali, może są jakieś lepsze pomysły :)
@amath: ci co mają diesla nie kombinują, a reszta ma albo w bagażniku (ale nie maja zabudowy) albo właśnie na dachu. ktoś tam robił jakieś cuda na zderzaku, tzn system montowania, ale to koszta takie, że ja w razie rozwalenia opony gdzieś daleko od domu, sprzedam swojego za złom i wrócę innym ( )
@amath: plus jeśli nawet bym zderzak na stalowy kiedyś wymienił i do tego zrobł sobie ten zawias i zamotnował tak koło to dodatkowo mam znów do wymiany zawias z tyłu, bo siądzie strasznie. za dużo to by kosztów generowało
@ImeNs: popatrz na bagażniki od iod performance, nie mówię kup od nich bo cena jest zaporowa, ale podpatrz typ bagażnika i takiego szukaj - te bocianie gniazda i inne podobne wynalazki to porażka, zwłaszcza jak jeszcze koło pchasz na dach. Ewentualnie rozważ stalowy zderzak z tyłu z wieszakiem na koło na osobnym ramieniu - wydłuża pojazd, pogarsza widoczność do tyłu w lusterku i pogarsza kąt zjazdowy, ale nie podnosisz sobie środka
@ImeNs: @Podstarzaly_Mandalorianin: @amath:
Wysuwany wieszak z zapasem mocowany do podłogi. Spotkałem się w przerobionym krótkim land cruiserze.
Wykonanie było z metalpasji.
https://metalpasja.pl/
Płacił jakieś 450zł ale to 6-8 lat temu.

Najpierw opuszczasz na windzie jak w dostawczaku a potem wyciągasz sworzeń i wysuwasz ramię z kołem spod auta.
Środek ciężkości lubi to ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ
Pobierz
źródło: comment_1646341158OV7LWsvvPCxYhu3U24NnIU.jpg